Hemşirelik Fakültemizin Tanıtımı ve Hemşirelik İmajı Konulu Araştırma Sonuçları Liseli Gençlerimizle Paylaşıldı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemizin kuruluşunun 30. yılı etkinlikleri kapsamında Üniversitemiz ve Hemşirelik Fakültesinin tanıtılması amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda, meslek seçmeye aday 11. ve 12. sınıf öğrencilerle 15 Mart-10 Mayıs 2022 tarihleri arasında eğitim çalışmaları gerçekleştirildi.

Dr. Öğr. Üyesi Emine Öncü’nün sorumluluğunda, Hemşirelik Fakültesi Halk Sağlığı Hemşireliği Ana Bilim Dalı tarafından düzenlenen etkinliklerde Dr. Öğr. Üyesi Sümbüle K. Vayısoğlu, Arş. Gör. Yasemin Güven, Arş. Gör. Ezgi Ö. Efecan tarafından “Toplumda Hemşirelik İmajı” ile ilgili 1150 öğrencinin katılımıyla yürütülen araştırmanın sonuçları lise öğrencileri ile paylaşıldı.

Halk sağlığı hemşireliği doktora ve yüksek lisans öğrencileri ile lisans düzeyi halk sağlığı hemşireliği internlerinin de katıldıkları eğitimlerde, araştırma sonuçları yanında hemşirelik mesleğinin tarihçesi, hemşirelerin çalışma alanları, üniversitede hemşirelik fakültelerine giriş koşulları ile hemşirelik eğitimi veren üniversiteler ve hemşirelik eğitiminin içeriğine yer verildi.

Üniversitemizin Çiftlikköy ve Yenişehir Kampüslerinin tanıtımı, üniversitemizde bulunan bölümler, Hemşirelik Fakültemizin tanıtımı da öğrencilerimize yapıldı. Hemşirelik Fakültesinden mezun olunduğunda istihdam koşulları, lisansüstü programlar ve başvuru koşulları ile mavi diploma özelliklerine ilişkin bilgilerin de sunulduğu programda aday öğrencilerin hemşirelik mesleğine ilişkin sorular da cevaplandırıldı.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-05-27 20:47:30
  • 503

Actual News