Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Paramedik Öğrencilerimize 6. Tralli Travma Rallisinde Üçüncülük Ödülü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüGazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen VI. Tralli Travma Rallisi’ne farklı üniversitelerin İlk ve Acil Yardım Programında öğrenim gören öğrenciler katılım sağladı. 24 farklı ekipten oluşan VI. Tralli Travma Rallisi’ne Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri Elif Gürgen, Zeynep Topal ve Umut Çetin katıldı.

18 Mayıs Çarşamba günü Ankara Gölbaşı’nda gerçekleşen, İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerinin eğitim ve öğretim alanında edindiği bilgilere yönelik hastane öncesi dönemde hasta/yaralılara acil müdahaleyi test eden VI. Tralli Travma Rallisi; triyaj, yüksekten düşme, yetişkin ileri yaşam desteği, pediatrik ileri yaşam desteği, dar alan, araç içi trafik kazası, özellikli travma, resüsitasyon ve travma bilgisi olmak üzere dokuz etapta gerçekleştirildi.

Tüm etapları başarı ile tamamlayarak üstün performans gösteren öğrencilerimiz VI. Tralli Travma Rallisi “Resüsitasyon” etabında üçüncülük ödülü aldı. Öğr. Gör. İbrahim Duman ve Öğr. Gör. Aysun Kazak tarafından ralliye hazırlanan öğrencilerimiz, kazandıkları başarıyla okulumuzun başarısını herkese göstermiş oldu.

Öğrencilerimize VI. Tralli Travma Rallisi “Resüsitasyon” etabı üçüncülük madalyaları Gazi Üniversitesi Öğr. Gör. Dr. İsmet Çelebi tarafından takdim edildi. Öğr. Gör. Dr. İsmet Çelebi, öğrencilerimizi ve akademisyenlerimizi tebrik ederek gelecek yıllarda Tralli Travma Rallisi’nde Mersin Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerini görmekten mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Öğrencilerimize yarışma öncesi ve sürecinde desten olan üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz, İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri Elif Gürgen, Zeynep Topal ve Umut Çetin’i tebrik etti. Okulumuzun sağlık alanında her daim yetkin bireyler yetiştirmesi için eğitim ve öğretimini nitelikli bir şekilde yürütülmesini sağlamayı hedeflediklerini ifade eden Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz, öğrencilerin VI. Tralli Travma Rallisi’nde gösterdiği başarıya dikkat çekerek, bu başarının okulumuz adına gurur verici olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz, İlk ve Acil Yardım programı Öğr. Gör. İbrahim Duman ve Öğr. Gör. Aysun Kazak’a da gösterdikleri başarı nedeniyle teşekkürlerini sundu.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-05-25 17:23:42
  • 768

Actual News