Denizcilikte Marka Şehir: Mersin Paneli Düzenlendi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Denizcilik Fakültesi tarafından, “Denizcilikte Marka Şehir: Mersin” adlı panel düzenledi. Panele, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzettin Temiz, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nur Jale Ece, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ünal Özdemir, akademik ve idari personel ile öğrencilerimiz katıldı.

Moderatörlüğünü Doç. Dr. Nur Jale Ece’nin yaptığı panel, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ünal Özdemir’in konuşmasıyla başladı. Doç. Dr. Ünal Özdemir, Mersin limanına yönelik gelecek tahminlerinde bulundu ve “ Mersin deyince akılda canlanan iki resimden biri limandır. Lojistik ve dış ticaret bağlamında Mersin ilk sıralarda yer alıyor. Mersin bu anlamda çok önemli ve değeri bilinmesi gerekilen şehirlerdendir” İfadelerini kullandı.

İkinci konuşmacı olan Arş. Gör. Dr. Taha Talip Türkistanlı ise Denizcilik Fakülteleri eğitimleri hakkında konuştu. Arş. Gör. Türkistanlı, “Toplamda 21 tane üniversite Denizcilik Fakültesini bünyesinde barındırıyor. Denizcilik Fakültesinin sayıları yavaş artış göstere de öğrenci sayıları yıllar geçtikçe artış gösteriyor. Eğitim kalitesi de aynı şekilde paralel olarak artıyor. Denizcilik eğitimlerine öneminin artması bizleri mutlu ediyor. Fakülteler daha çok Karadeniz Bölgesinde, Marmara Bölgesinde, Ege de İzmir çevresinde ve Akdeniz bölgesinde yoğunlaşmış durumda” şeklinde konuştu.

Deniz Trafik Operatörleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kpt. Yonca Çetin ise, Dünya Denizci Kadınlar Günü’nü kutladı. Üniversitemiz Denizcilik Fakültesinden mezun olan öğrencilerimizden Elif Ergün ise çalışma hayatından edindiği tecrübeleri ve deneyimleri katılımcılarla paylaştı.

Panel, gelen soruların yanıtlanması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-05-23 16:41:14
  • 1441

Actual News