Karacaoğlan Kültür ve Sanat Paneli Düzenlendi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemizin 30. Yıl Etkinlikleri kapsamında, Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu tarafından “Karacaoğlan Kültür ve Sanat Paneli” konulu etkinlik düzenlendi.

18 Mayıs Çarşamba günü Yüksekokul amfisinde gerçekleşen etkinliğe, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Cemile Çelik, Erdemli Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Can Samırkaş, akademik ve idari personel ile öğrencilerimiz katıldı.

Etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Cemile Çelik’in açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonrasında Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Aslı Bali “Karacaoğlan’da Aşk, Doğa ve ölüm temaları” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

İkinci konuşmacı olarak ise Üniversitemiz Rektörlük Türk Dili Bölümü öğretim elemanı Öğr. Gör. Döndü Can, “21. Yüzyılda Karacaoğlan’ı Anlamak” başlıklı konu ile katılımcıları bilgilendirdi.

Son olarak da halkbilim uzmanı Hilmi Dulkadir “Karacaoğlan ve Mersin” başlıklı konuşmasını yaptıktan sonra katılımcılar öğrencilerin sorularını cevapladı.

Karacaoğlan türkülerinin söylenip şiirlerinin okunduğu etkinlik, teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-05-23 16:41:55
  • 588

Actual News