Organ Bağışı ve Otizm Farkındalık Etkinlikleri Gerçekleştirildi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Hemşirelik Fakültesi ile Mersin Üniversitesi Hastanesi, Üniversitemizin 30. Yılı ve Hemşirelik Haftası etkinlikleri kapsamında organ bağışı ve otizm farkındalık etkinlikleri gerçekleştirildi.

İlk olarak Hemşirelik Fakültesi Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği Anabilim Dalı ve Mersin Üniversitesi Hastanesi Organ Nakil Koordinatörlüğü tarafından 16 Mayıs Pazartesi günü ‘‘Organ Bağış Etkinliği’’ düzenlendi. Üniversitemiz Cumhuriyet alanında açılan etkinlik standında bir gün içinde 60 kişi organlarını bağışlayarak, organ nakli gereksinimi duyan birden fazla bireyin yaşamına dokunma ihtimalinin mutluluğunu yaşadı. 

Daha sonrasında Hemşirelik Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı, Mersin Üniversitesi Hastanesi Çocuk Servisleri ile Türk Hemşireler Derneği Mersin Şubesi tarafından otizme karşı farkındalık oluşturmak amacıyla  ‘‘Otizme Kırmızı Işık Yak’’ etkinliği Üniversitemizin Cumhuriyet alanında gerçekleştirildi.

Etkinlik alanını ziyaret edenlere, ‘‘Otizmi kabul etmek, otizm tanısı koyulan bireyleri dinlemek ve onlardan öğrenmekle mümkündür’’ mesajı verildi. Otizm farkındalığını mavi renk, otizm tanısı bulunan bireyleri kabul etmenin, toplumun her kademesinde var olmalarına destek olmanın kırmızı renkle ifade edilmesi nedeniyle, etkinlik alanında daha çok mavi ve kırmızı renklerin olduğu materyaller yer aldı.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-05-20 15:27:35
  • 796

Actual News