Erdemli İlçesinde Pazarlama Eğitiminin Önemi Paneli Gerçekleştirildi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu öğretim üyesi Doç. Dr. Kalender Özcan Atılgan tarafından “Erdemli İlçesinde Pazarlama Eğitiminin Önemi” başlıklı panel düzenlendi.

12 Mayıs Perşembe günü Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulunda Üniversitemizin 30. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen panele, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Cemile Çelik ile birlikte kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, akademik ve idari personel ile öğrencilerimiz katıldı.

Üniversitemiz Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kalender Özcan Atılgan'ın oturum başkanlığını yaptığı panelde, Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Tarsus Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Sami Süygün ve Üniversitemiz Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Erdem Akkan konuşmacı olarak yer aldı.

Pazarlamada güncel konular ve pazarlama eğitiminin Erdemli ilçesi bazında önemini vurgulayan Doç. Dr. Kalender Özcan Atılgan'ın konuşması ile başlayan panelde,  Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Sami Süygün, Erdemli ilçesinin ticari potansiyeli ve ilçeye özgü işlenmiş tarım ürünleri ile daha katma değerli ihracatın mümkün olduğunu söyledi.

Panelde, Dr. Öğr. Üyesi Erdem Akkan, Erdemli ilçesinin yerel marka olarak konumlandırılmasına yönelik fırsatlardan bahsederek, ilçenin coğrafi işaretli ürünlerinin arttırılması gerektiğine vurgu yaptı ve ilçenin lojistik potansiyelinin Mersin iline ve ülkemize katacağı değer ile sağlanacak rekabet avantajı konularındaki değerlendirmelerini sundu. 

Katılımcıların panelistlere yönelttikleri soruların cevaplandırılmasıyla devam eden panelin sonunda, Doç. Dr. Kalender Özcan Atılgan, Erdemli ilçesinin pazarlama vizyonuna değerli katkılar sağlamaları nedeniyle panelistlere teşekkürlerini sundu.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-05-20 14:00:41
  • 750

Actual News