26. Kültür ve Spor Şenlikleri Spor Müsabakaları Ödül Töreni Gerçekleştirildi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz 26. Kültür ve Spor Şenlikleri spor müsabakaları kapanış ve ödül töreni Spor Bilimleri Fakültesi 2 No’lu Spor Salonunda gerçekleşti.

17 Mayıs Salı günü gerçekleştirilen törene Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin ve Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Ahmet Koca, akademik ve idari personel ile öğrencilerimiz katıldı.

Açış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, “26. Kültür ve Spor Şenlikleri ile 30. Yıl etkinliklerimiz devam ediyor. Üniversitemizin bütün birimleri bugün bir araya geldi. Bizler, tüm personel ve öğrencilerimizin sağlıklı bir geleceğe sahip olmanızı diliyoruz. Bu nedenle düzenlenen bu spor müsabakalarını çok önemsiyorum. Müsabakalarda emeği geçen herkese teşekkür eder, ödül kazanan takımları da tebrik ederim” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı’nın kapanış konuşmasının ardından, ödül törenine geçildi. Bireysel ve takım spor müsabakalarında ödül kazananlara Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin ve Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Ahmet Koca tarafından madalya ve kupaları takdim edildi.

Spor müsabakalarında ödül kazanan takımlar ise şu şekilde;

Badminton Çiftler Personel kategorisinde birincilik kupasını Doç. Dr. İrfan Yıldırım ve Doç. Dr. Nevzat Demirci, ikincilik kupasını ise Prof. Dr. Leyla Saraç ve Doç. Dr. Hüseyin Gümüş aldı.

Futbol erkek öğrenci kategorisinde birincilik Tıp Fakültesi’ne, ikincilik Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na, üçüncülük kupası ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne verildi.

Futbol personel kategorisinde birincilik ödülü Tıp Fakültesi’ne, ikincilik Spor Bilimleri Fakültesi’ne ve üçüncülük Rektörlük takımına verildi.

Basketbol erkek öğrenci kategorisinde birincilik Teknik Bilimler Fakültesi’ne, ikincilik İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne, üçüncülük kupası ise Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’na verildi.

Basketbol Kadın öğrenci kategorisinde birincilik ödülü Tıp Fakültesi’ne ve ikincilik ödülü ise Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na verildi.

Basketbol Personel kategorisinde birincilik Turizm Fakültesi’ne, ikincilik Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’na, üçüncülük ödülü ise Fen-Edebiyat Fakültesi’ne verildi.

Voleybol erkek öğrenci kategorisinde birinciliği Mühendislik Fakültesi, ikinciliği Turizm Fakültesi ve üçüncülüğü Mimarlık Fakültesi aldı.

Voleybol Kadın öğrenci kategorisinde birincilik kupasını Fen-Edebiyat Fakültesi, ikincilik kupasını Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve üçüncülük kupasını Diş Hekimliği Fakültesi aldı.

Voleybol personel kategorisinde birinciliği Rektörlük takımı, ikinciliği Mühendislik Fakültesi kazandı.

Spor Bilimleri Fakültesi bölümler arası futbol erkek öğrenci kategorisinde; Yöneticilik Bölümü, basketbol erkek öğrenci kategorisinde Antrenörlük Bölümü, voleybol erkek öğrenci kategorisinde Rekreasyon Bölümü ve voleybol kadın öğrenci kategorisinde Antrenörlük Bölümüne ise kupaları takdim edildi.  


Video haber için lütfen tıklayınız!


Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-05-20 13:37:15
  • 705

Actual News