Yaşamla Köklerimiz: Bir Bağlanma Meselesi İsimli Söyleşi Gerçekleşti

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından “Yaşamla Köklerimiz: Bir Bağlanma Meselesi” başlıklı söyleşi gerçekleştirildi.

17 Mayıs Salı Üniversitemiz Yenişehir Kampüsü Nevit Kodallı Oda Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi Konser Salonunda gerçekleşen etkinliğe Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Aysun Kazak, öğretim elemanları ve öğrencilerimiz katıldı.

Konuk olarak Psikolog Cansu Gürdağlı’nın katıldığı söyleşide, bağlanma ve bağlanma türleri nedir, bağlanma kuramları, bağlanmanın özellikleri, çocuklarda ve yetişkinlerde bağlanma, bağlanma biçimlerinin nasıl sağlıklı olabileceği gibi konu başlıklarına değinildi.

Psikolog Cansu Gürdağlı, “Seçimlerimizi genetik özellikler, bağlanma stilleri, şemalar ve zihinsel temsiller ile anne babanın kurduğu ilişkiler belirler. Bağlanma stili, ilişkilerimizi açıklar. Sağlıklı bir bağlanma için, nasıl düşünmeye ve davranmaya meyilli olduğumuzu bilmek, duygu düzenleyebilme kabiliyetini geliştirmek, farkındalık, yürüyüş, yoga vb. eylemleri hayatımızın bir parçası haline getirmek gerekmektedir” ifadelerini kullandı. 

Söyleşi sonrası, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz tarafından Psikolog Cansu Gürdağlı’ya çiçek ve teşekkür belgesi takdim edildi. 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-05-17 16:05:19
  • 766

Actual News