7. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi Gerçekleşti

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu tarafından 12-13 Mayıs 2022 tarihlerinde “7. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi” düzenlendi. Erdemli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğin ilk günü, açılış konuşmaları ve Üniversitemiz Devlet Konservatuarı'nın öğretim elemanlarının müzik dinletisiyle başladı. 

Ardından söz alan İstinye Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı ve AIPA Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Şebnem Özdemir, “Bir Veri Deposu Olarak Metaverse ve Yapay Zeka” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. İlk günün ikinci konuşmacısı “Siber Casusluğun Yıkıcı Etkileri” başlıklı sunumuyla CyberThink’in CEO’su ve Co-Founder’u Mahir Yüksel oldu. İlk günün son konuşmasını ise “Türkiye’de Girişimcilik” başlıklı sunumuyla Paket Taxi kurucu ortağı, girişimci, iş insanı Raşit Emir Süer gerçekleştirdi.

Zirvenin ikinci günü, Dünya Ekonomik Forumu’nun gençlik inisiyatifi olan Global Shaper topluluğunun Ankara Hub kurucu üyesi Yunus Can Esmeroğlu “Gelecekteki Sen” başlıklı sunumu ile başladı. Ardından Udemy platformunun eğitmeni ve kurumsal eğitim danışmanı Murat Yücedağ “Bir Yazılımcının Yol Haritası” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Üçüncü konuşmacı Stemar Denizcilik Danışmanlık ve Eğitim Şirketi kurucusu Tülin Şendur ise, “Lojistikte Denizyolu Taşımacılığının Yeri ve Önemi” başlıklı konuşmasını yaptı. İkinci günün son konuşmacısı Pazarlama ve Marka Yöneticisi Fatih Erol “İletişimin Gücü” başlıklı sunumunu yaparak iki günlük zirvede sona gelindi.

7. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi'ne Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Kamu kurum ve kuruluşu amirleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Yüksekokul öğrencileriyle birlikte 7. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi'ni düzenleyen Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Cemile Çelik, yoğun emekler ve sınırlı imkânlarla düzenlenen bu zirvenin bir ekip işi olduğunu belirterek zirve organizasyonunda emeği geçen öğrencilerden; Eren Yakut, Feyzullah Akça, Abdulsamet Alınmış, Gözde İnan, Zülküf Tekin, Uğur Önal, Dilan Kılın, Mürüvvet Topsakal, Tansu Koyuncu, Ertuğrul Gencer, Sude Kaplan, Doğanur Turan, Medine Ulu, Umutcan Özer, İbrahim Ercan, Gamzenur Özer, Ardahan Karadağ ile başta Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu sekreteri Serdar Dölek olmak üzere destek veren müdür yardımcıları Öğr. Gör. Dr. Murat Kurtlar ve Öğr. Gör. Vedia Bennu Gilan, Arş. Gör. Seçil Özen ve bölüm başkanı olmak üzere tüm akademik ve idari personel ile birlikte vermiş oldukları desteklerden ötürü sponsorlara teşekkürlerini ifade etti.

Zirvenin ardından katılımcılara ve sponsorlara teşekkür belgesi ve plaketler takdim edildi. Önümüzdeki yıllarda da bu etkinliğin geliştirilerek sürdürülebilmesi adına çalışmaların devam edeceği belirtildi.

Gerçekleştirilen 7. Geleneksel İşletmecilik ve Teknoloji Zirvesi sayesinde, sunumlara katılım sağlayan okul öğrencileri, konularında uzman konuklarla sohbet etme imkânı sağlamıştır. Ayrıca öğrencilerimiz sundukları projeler ve standlarında yaptıkları sunumlar ile iş teklifleri ve proje ortaklıkları (Nft tasarımı, 3 boyutlu modelleme, drone teknolojileri kullanarak bir hangarın 3 boyutlu modellenmesi gibi) aldıkları gibi staj imkânları da yakalamışlardır.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-05-17 15:03:54
  • 1107

Actual News