Üniversitemizin 30. Yılı Etkinlikleri Kapsamında Mühendislik Fakültemiz Tanıtım Programı Gerçekleşti

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Mühendislik Fakültesi tarafından, fakültemize bağlı 9 mühendislik dalının tanıtıldığı bir etkinlik düzenlendi.  30. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen program; 16 Mayıs Pazartesi günü, Uğur Oral Kültür Merkezi B Salonu'nda, saat 10.00'da başladı.

Etkinliğe; Mersin MTSO Anadolu Lisesi, Mersin 19 Mayıs Anadolu Lisesi, Mersin Çağdaşkent Anadolu Lisesi ve Mersin 75. Yıl Fen Lisesi'nin müdürleri, öğretmenleri ve öğrencileriyle birlikte Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. İlker Fatih Kara, Dekan Yardımcılarımız Prof. Dr. Bahadır Kürşad Körbahti ve Doç. Dr. Çiğdem Acı, Mühendislik Fakültemiz Bölüm Başkanları, akademisyenlerimiz ve idari personelimiz katılım sağladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın hep birlikte coşkulu bir şekilde okunmasının ardından Mühendislik Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. İlker Fatih Kara söz aldı. Konuşmasına katılım sağlayan tüm okul müdürlerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine, tüm akademisyen arkadaşlarına "Hoş geldiniz" diyerek başlayan Kara, "Bugün günlük hayatta kullandığımız tüm malzemeler, ürünler; cep telefonundan otomobillere, evimizdeki tüm eşyalardan uzay araçlarına, tıbbi teknolojide, savunma sanayiinde, insansız hava-kara-deniz araçlarında, robotik teknolojide kısacası aklımıza gelecek tüm ürünlerde ve etrafımıza baktığımızda içinde bulunduğumuz yapıların oluşturulmasında, sağlıklı gıda üretiminde ve hayatımızı kolaylaştıran tüm ürün ve malzemelerde mühendislerin imzası bulunmaktadır." ifadelerini kullandı.

Hayatın her alanında bilginin ve bu bilgiye dayalı yüksek teknolojik ürünlerin üretimi noktasında mühendislik eğitiminin ve mühendislerin çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Mühendislik Fakültesi Dekanımız İlker Fatih Kara, "Mühendislik eğitimi, bir ülkenin gelişmesinin can damarlarından biridir. Mühendislik; yerli teknoloji geliştirmek, üretimi artırmak, gelişmişlik ve refah seviyesini yükseltmek için özellikle ülkemizin geleceği açısından oldukça önemli bir meslek dalıdır. Ülkemizin geleceği olan siz değerli öğrencilerimizin, yaşadığımız bilgi çağında mühendislik mesleğini seçerek aramıza katılmanızdan büyük bir memnuniyet duyacağım." diyerek sözlerini tamamladı.

Ardından sırasıyla; Bilgisayar Mühendisliği bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Jale Bektaş, Çevre Mühendisliği bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Z. Görkem Doğaroğlu, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Hakan Işıker, Gıda Mühendisliği bölümünden Doç. Dr. Salih Aksay, Harita Mühendisliği bölümünden Prof. Dr. İsmail Şanlıoğlu, İnşaat Mühendisliği bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Duygu Ertürkmen, Kimya Mühendisliği bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Onur Döker, Makine Mühendisliği bölümünden Doç. Dr. Banu Sugözü ve son olarak Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Umut Önen kendi bölümleri hakkında bilgiler vererek bölümlerini tanıttılar.

Etkinliğe katılan öğrencilerin istenildiği takdirde bölümlerimizi gezebilecekleri duyurularak program sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-05-16 16:31:48
  • 931

Actual News