12 - 18 Mayıs Hemşirelik Haftası Etkinlikleri Üniversitemizde Başladı


Bu yıl Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi, Mersin Üniversitesi Hastanesi, Mersin Toros Devlet Hastanesi, Tarsus Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Türk Hemşireler Derneği Mersin Şubesi iş birliğiyle düzenlenen Hemşirelik Haftası kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinlikler başladı.

Etkinliklerin ilki olan Mersin Üniversitesi Hastanesi tarafından organize edilen 8. Geleneksel Bowling Turnuvası 10 Mayısta gerçekleştirildi. Turnuvaya Mersin Üniversitesi hastanesinden ve hemşirelik fakültesinden oluşturulan 30 takım katıldı.

Bir diğer etkinlik olan Kan Bağışı Etkinliği 10-11 Mayıs tarihlerinde Üniversitemiz Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Etkinlikte kurulan standla, kan bağışına yönelik bilgilendirme yapılarak, bağış yapmak isteyenler Türk Kızılayı tarafından kurulan kan bağışı çadırına yönlendirildi.

11 Mayıs’da gerçekleştirilen bir diğer etkinlik olan Menopoz Farkındalığı etkinliği kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan standla, menopoz dönemine ilişkin öğrencilere ve üniversite çalışanlarına el broşürleri verilerek bilgilendirmeler yapıldı. Aynı gün üniversitemiz stadyumunda saat 17:00’de Öğr. Gör. Sema İslim Utandı rehberliğinde yürütülen Yoga Etkinliği, farklı kurumlardan 30 hemşire ve akademisyenin katılımıyla gerçekleştirildi.

12 – 18 Mayıs Hemşirelik Haftası etkinlikleri çeşitli etkinlikler 18 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2022-05-13 13:38:23
  • 3754

"A World University In The Light of Science and Modernity"