Dünya, Türkiye ve Çevre Ülkeler Fiziki Kabartma Haritaları Kullanıma Açıldı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüDünya ve Türkiye Fiziki Kabartma Haritası ile Türkiye ve Çevre Ülkeler Kabartma Haritası, düzenlenen törenle harita severlerin ve öğrencilerin kullanımına açıldı.

Üniversitemiz Turizm Fakültesi’ndeki harita açılışına, Üniversitemiz Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Atasoy, öğretim üyeleri Prof. Dr. Göknil Koçak, Prof. Dr. Kemal Biridir, Turizm Fakültesi Mezunlar Derneği Başkanı (METİOT) Öğr. Gör. Erdem Daşçı, akademik ve idari personel ile öğrencilerimiz katıldı.

Harita açılışında konuşan Prof. Dr. Ahmet Atasoy, “Dünya Fiziki Kabarma Haritası, Türkiye ve Çevre Ülkeler Haritası, Türkiye Fiziki Kabartma Haritası Harita Genel Müdürlüğünden satın alınma yoluyla temin edildi. . Kabartma haritalar rölyefi maket halinde veren önemli haritalardır. Jeomorfolojik birimleri (dağları, ovaları, platoları, akarsu vadilerini) ile bu birimler üzerinde diğer birimleri ayrıntılı olarak gösteren haritalardır. Dünyadaki dağları, ovaları, platoları, akarsu vadilerini, kıyı şekillerinin dağılışını veren haritalardır. Temin edilen bu haritalar dünyanın öğrencilerimizin doğal ortamla ilgili derslerin somutlaştırma görevini de yapacaktır. Böylece Harita bize Türkiye ve çevresinde gelişen olayların sebep-sonuçlarını, dağılış ve ilgini topluca görme fırsatını vermiş olacaktır” dedi.

Katkılarından dolayı Üniversitemiz Rektörlüğüne ve Turizm Fakültesi Mezunlar Derneği Başkanı  Öğr. Gör. Erdem Daşçı ile haritaların montaj işleri için yoğun çaba sarf eden personelimiz Hakan Çiftçi ve Ümit Mert’e teşekkürlerini ileten Prof. Dr. Atasoy, oldukça önem arz eden bu haritaların eğitim ve öğretim faaliyetlerine faydalı olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

Harita açılış töreni fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-05-16 16:33:28
  • 470

Actual News