Üniversitemiz Denizcilik Fakültesi Tarafından Düzenlenen Kariyer Günleri Etkinliği Tamamlandı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Denizcilik Fakültesi ve iş birliği içerisinde olduğu paydaşları tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliği tamamlandı.

10 Mayıs Salı günü Üniversitemiz Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinliğin açılışına, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay, KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Üniversitemiz Genel Sekreteri İsa Değirmenci, Üniversitemiz Rektör Danışmanı Prof. Dr. Murat Yakar, Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Özen, Üniversitemiz Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Saruhan Özerk İlbeyi, Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, Mersin Deniz Ticaret Odası Genel Sekreteri Kaptan Mesut Öztürk, Üniversitemiz Öğrenci Konseyi Başkanı Cem Ay, akademik personel, öğrencilerimiz ve sektör temsilcileri katıldı.

Bu yıl Üniversitemizin kuruluşunun 30. yılını kutladıklarını ve Mersin Üniversitesinin her geçen gün büyüyen büyük bir aile olduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, göreve başladıklarında öncelik verdikleri alanlardan birisinin ise denizcilik olduğunu söyledi. Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede, denizcilik sektörüne daha çok önem verilmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Çamsarı, “Bu kapsamda biz de hem MTSO hem de Mersin Deniz Ticaret Odası ile çok güzel bir diyalog kurduk ve önemli kararlar aldık. İnşaatı bitme noktasına gelen Denizcilik Fakültesi binamız da bu kararlar arasında en önemlisi. Altyapısı en sağlam, laboratuvarları en donanımlı, Türkiye’nin en büyük Denizcilik Fakültesi binasını Üniversitemize kazandırmak üzereyiz. Bu öğrencilerimiz, ilimiz ve ülkemiz için çok önemli” dedi.

Denizciliğin stratejik öneminin çok arttığını ve bu sektörün de kaptan temsilcisinin de Mersin olduğunu söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, bu nedenle düzenlenen denizcilik alanındaki kariyer toplantılarının meslekte yıllarını geçiren insanlarla öğrencilerimizi bir araya getirdiğini, bu sayede de öğrencilerimizin gelecek planlarını çizdiğini ifade etti. Denizcilik sektörünün ülkemiz ekonomisini rahatlatacak en önemli sektörlerden birisi olduğunu ifade eden Prof. Dr. Çamsarı, bu çerçevede düzenlenen kariyer günleri etkinliğinin çok önemli olduğunu söyledi ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Konuşmasına Üniversitemiz Denizcilik Fakültesinin kuruluş süreci ve bugünü hakkında bilgiler vererek başlayan Üniversitemiz Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzettin Temiz, “Sektör temsilcileriyle öğrencilerimizi bir araya getirmeyi amaçladığımız, gün boyu devam edecek olan Denizcilik Fakültesi Kariyer Günleri etkinliğinde denizcilik ve lojistik sektörünün önde gelen firmalarının tanıtımlarının yapılacağı, kariyer fırsatlarının ve katılımcıların tecrübelerinin paylaşılacağı üç oturum gerçekleştirilecektir. Geleneksel hale getirmeyi amaçladığımız Denizcilik Fakültesi Kariyer Günlerinin ilki olan bu etkinliğin öğrenciler, sektör temsilcileri ve tüm katılımcılar için faydalı ve verimli geçmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Mersin Deniz Ticaret Odası Genel Sekreteri Kaptan Mesut Öztürk ise, Deniz Ticaret Odası ve denizcilik sektörü ile ilgili bilgiler verdiği konuşmasında, denizciliğin çok önemli bir sektör olduğunu söyledi. Oda olarak gerçekleştirdikleri faaliyetler arasında en önem verdikleri konunun eğitim faaliyetleri olduğunu ifade eden Kaptan Mesut Öztürk, Üniversitemiz Denizcilik Fakültesi yeni binasının da sektöre önemli katkılar verecek gençleri yetiştireceğini umduğunu belirterek sözlerini tamamladı.

Açış konuşmalarının ardından düzenlenen üç farklı oturumda ise sektör temsilcileri, öğrencilerimiz ile bir araya geldi. Üniversitemiz Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi girişinde yer alan stantlar sayesinde ise öğrencilerimiz denizcilik sektörü hakkında bilgi alma şansına sahip oldular.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-05-10 16:39:27
  • 1150

Actual News