Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Öğrencisi Nihansu Gemici Havalı Atıcılık Müsabakasından Kupa İle Döndü


Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından 27-30 Nisan tarihleri arasında Erdemli Atış Poligonunda gerçekleştirilen Nevzat Yamaç Atıcılık Tüm Dallar Türkiye Kupası müsabakalarına katıldı. Engelsiz Yaşam Birimimiz tarafından ücretsiz olarak açılan havalı atıcılık spor kursuna ve müsabakalara katılım hakkı sağlayan tekerlekli sandalye kullanıcısı öğrencimiz Nihansu Gemci’ye Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, birim antrenörü Mert Vural, özel gereksinimli (engelli) ve gönüllü öğrencilerimiz eşlik etti.

Üç gün süren müsabaka sürecinin sonuçlarına göre gençler kategorisinde yer alan sporcumuz Nihansu Gemci, kupa kazanarak Üniversitemiz ve Engelsiz Yaşam Birimine büyük bir gurur yaşattı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen ödül töreninde öğrencimize kupa takdim edilmesinin ardından, öğrencimizin sürece ilişkin görüşleri alındı. Öğrencimiz, Mersin Üniversitesine gelinceye kadar tekerlekli sandalye kullanıcısı olduğu için kendisinin hiçbir spor dalına layık görülmemesine rağmen Engelsiz Yaşam Birimi koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz’ın kendisine akademik başarılarının yanı sıra sanatsal ve sportif alanlarda da birimden destek alabileceğini ifade ettiğini söyledi.

Kendisine özel gereksinim (engel) türüne uygun spor dalları önerildiğinde antrenörümüz Mert Vural ile tanıştıktan sonra havalı atıcılığın kendisine uygun olduğunu ifade eden öğrencimiz Nihansu Gemci, Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Biriminin kendisine ve ders programına uygun olarak hazırlamış olduğu kurs takvimi ile antrenmanlarına düzenli olarak gittiğini ve sıkı bir çalışma maratonun içerisine girdiklerini belirtti.

Süreç sonucunda bu galibiyeti elde ettiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Nihansu Gemci, Engelsiz Yaşam Birimi koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz ve antrenör Mert Vural’a sonsuz teşekkürlerini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Engelsiz Yaşam Birimimizde havalı atıcılık kategorisindeki sporcularımızın antrenörü Mert Vural ise, öğrencimizin yıllarını havalı atıcılık sporuna vermiş olan pek çok sporcuyu geride bırakarak elde ettiği başarının haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti. Mert Vural, bu süreçte Engelsiz Yaşam Birimindeki özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimiz ile sürecin nasıl yürütülmesi gerektiği, onlara yönelik nasıl uyarlama ve düzenlemelerin yapılacağına ilişkin kendilerine rehberliğini hiç esirgemeden sunan Engelsiz Yaşam Birimi koordinatörümüz Öğr. Gör. Gülcan Boyraz’a ve sporculara teşekkürlerini belirtti.

Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz ise, birimimiz tarafından açılmış olan havalı atıcılık kategorisi spor kursundan ücretsiz olarak yararlanan sporcumuz Nihansu Gemci’nin derece alarak kupayı hak etmesi sonucunda, en başta öğrencilerimizin tüm antrenman süreçlerinden, beslenme ve uyku düzenlerine varıncaya kadar rehberlik eden antrenör Mert Vural’a, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ve Rektör Yardımcılarımız olmak üzere tüm üniversite yönetimi ile birlikte Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin’e teşekkürlerini iletti.

Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, daha nice spor branşında başarılar elde etmeyi umduklarını ve tüm öğrencilerimizi kutladığını ifade ederek sözlerini tamamladı.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2022-05-10 08:18:02
  • 5246

"A World University In The Light of Science and Modernity"