İletişim Fakültesi Öğrencilerimiz Yeni Nesil Sinema Okulu Projesinde Finalist Oldu

slide background

MeüÜniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğrencileri Emine Doru, Zelal Fırat, Melisa Türkmen, Merve Çolak ve Berfin Korkmaz’dan oluşan ekip, Emine Doru’nun fikrinden hareketle kaleme aldıkları “Muhtar” adlı senaryo ile “Kadının Gözüyle Sinemanın Gücüyle” adı altında gerçekleştirilen “Yeni Nesil Sinema Okulu” projesinde 5 finalistten biri oldular.   

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hazırlamış olduğu ve Hollanda Büyükelçiliği İnsan Hakları Programı katkıları ile gerçekleştirilen “Yeni Nesil Sinema Okulu” projesi, sinema alanında kariyer hedefleyen kız öğrencilerin desteklenmesini amaçlıyor.  Proje, Türkiye’deki tüm üniversitelerin ilgili fakültelerinde eğitim gören kız öğrencileri; toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın hakları, kadına yönelik şiddetle mücadele ve kadının güçlendirilmesi konularında film çekmeleri için teşvik etmeye yönelik.  

67 projenin katıldığı senaryo yarışmasında ilk beş içinde yer alma başarısını gösteren öğrencilerimiz, film endüstrisi ve akademiden alanında uzman önemli isimler tarafından çevrimiçi ve yüz yüze olarak yürütülen özel eğitimlere ve seminerlere katılacak ve çekimler öncesi eğitim kampına davet edilecekler.  Eğitim etkinlikleri ve kısa film projelerinin geliştirilmesinden sonra ekipler filmlerini çekmeye başlayacak. Teknik ekip ve ekipman desteği de sağlanacak olan filmlerin ilk gösterimi, Ekim 2022'de 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yapılacak.


  • 2022-04-26 11:44:16
  • 1112

Actual News