Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe İletişim Söyleşilerine Konuk Oldu

slide background

MeüÜniversitemiz İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen “İletişim Söyleşileri”nin bu haftaki konuğu, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe oldu. Üniversitemiz İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Erhan Arslan moderatörlüğünde 22 Nisan Cuma günü çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinliğe, Üniversitemiz İletişim Fakültesi öğrencileri ve öğretim elemanları katıldı. Söyleşi 102.8 Mersin Üniversitesi Radyosu’ndan da canlı olarak yayınlandı.

Söyleşide ilk olarak eğitim geçmişine değinen Kaya Tepe, muhasebe bölümünün ardından Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümünü bitirdiğini dinleyicilere aktardı. 1992 yılında babasının girişimiyle radyo yayıncılığı alanında sektöre adım attığını ifade eden Tepe, Mersin’de ilk yerel radyonun kurucularından olduğunu belirtti. İnsanın olduğu her yerde haber alma ihtiyacının olduğunu aktaran Tepe, tarihin hangi döneminde olursa olsun haberin kaynağına doğru bir şekilde iletilmesinin çok önemli olduğunun altını çizdi.

Bir kenti ayakta tutan en önemli dinamiklerden birinin de yerel medya olduğunu aktaran Tepe, ulusal yayında kendine yer bulamayan yerel haberlerin yerel medya aracılığıyla halka en kısa sürede ulaştırıldığını ifade etti. Gazeteciliğin özveri ve cesaret gerektiren bir meslek olduğunu vurgulayan Tepe, geleceğin gazeteci adayları olan öğrencilere “İşinizi sevin, hakkıyla yapın ve cesaretli olun” çağrısında bulundu. Yerel medyanın yaşadığı zorluklara da değinen Kaya Tepe, özellikle enerji bedelleri konusunda ciddi bir maliyetle karşılaştıklarını ve bu anlamda yerel medyaya destek verilmesi gerektiğini ifade etti.

Söyleşi, öğrencilerden gelen soruların yanıtlanmasının ardından sona erdi. Etkinliğin sonunda moderatör Doç. Dr. Erhan Arslan, değerli bilgilerini Mersin Üniversitesi öğrencileriyle paylaştığı için Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaya Tepe’ye teşekkürlerini sundu.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-04-22 14:30:44
  • 919

Actual News