Üniversitemizden İstilacı Yabancı Türlerin Ekosistemler Üzerindeki Etkilerinin Araştırıldığı Avrupa Birliği Projesi

slide background

MeüYürütücülüğünü Üniversitemiz Gülnar Mustafa Baysan Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Levent Son ile Üniversitemiz Dış İlişkiler ve Projeler Koordinatörü Öğr. Gör. Mesut Salih Uzman’nın yaptığı ”Vocational Training For Invasive Species: Geotechnicians As Ambassadors For Environmental Protection” olan “İstilacı Türler İçin Mesleki Eğitim: Çevre Korumada Gönüllü Elçiler” adlı proje, İtalya’dan (Associazione Istituto Ecoambientale) ve Yunanistan’dan (Agronomists' Association of Kavala)  katılım sağlayan paydaşlar ile yürütülüyor.

Hedef grupları ziraat mühendisleri, ormancılar, veterinerler ve üreticilerolan proje, müdahale alanlarının kırsal kalkınmasında yer alan tüm paydaşları istilacıların etkileri hakkında bilgilendirmek ve bilinçlendirmeyi; bununla birlikte, istilacı türlerin yerel ekosistemler, insan sağlığı ve ekonomi üzerine olan olumsuz etkilerini de belirleyerek gereken önlemlerin alınmasını hedefliyor.    

Proje ile gerçekleştirilecek eğitim faaliyetleri ile özellikle çiftçiler, hayvan yetiştiricileri, ziraat mühendisleri, veteriner ve ormancıların farkındalıklarının ve konu hakkındaki yetkinliklerinin arttırılması bekleniyor.

Proje kapsamında 09.05.2022-13.05.2022 tarihleri arasında aralarında ziraat mühendisi, ormancı, veteriner ve çiftçilerin bulunduğu hedef gruba yönelik olarak gerçekleştirilecek çevrim içi eğitime katılım için başvurular 29.04.2022 saat 17.00’a kadar  https://forms.gle/Ji8Hqsu9hfoCCMvv9  linkinden yapılabilir.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-04-21 15:49:51
  • 1066

Actual News