Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzdan Kariyer Etkinliği

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetleri ve Teknikler Bölümü İlk ve Acil Yardım Programı tarafından düzenlenen kariyer etkinliği, Kanada Yerli Halklar Bakanlığı bünyesinde paramedik olarak görev yapan Gürkan Özel’in katılımıyla gerçekleştirildi.

14 Nisan Perşembe günü Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe, akademik personel ve İlk ve Acil Yardım programı öğrencilerimiz katıldı.

Paramedik Gürkan Özel, Kanada’da paramediklerin yetiştirildiği okulların eğitim sistemini ve mezun olanların hangi alanda istihdam edildikleri üzerine bir konuşma gerçekleştirdi. Yurt dışında çalışmak isteyen paramediklerin sahip olması gereken nitelikleri, ülkelere göre paramediklerin istihdam imkanları ve paramediklerin Kanada’da hangi görevleri nasıl yaptıklarını anlatan Gürkan Özel, yaşadığı çalışma deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. İnteraktif olarak gerçekleşen kariyer etkinliği öğrencilerimizin yurt dışı paramedik istihdamı konusunda bilgilenmelerine olanak sağladı.

Etkinlik, Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İbrahim Duman ve öğrencilerimizin Gürkan Özel’e teşekkürleriyle sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-04-15 15:09:42
  • 1718

Actual News