Üniversitemiz Girişim Limanı'ndan Teknofest 2022 Ana Sponsoru Temsa Skoda Sabancı Ulaşım Araçları A. Ş'ye Teşekkür Ziyareti

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Girişim Limanı Müdürü Doç. Dr. Duygu Hıdıroğlu merkezimizin sponsorluk, network kurma, mentorluk ve Ar-Ge faaliyetlerinde desteklediği TEKNOFEST 2022'ye katılacak takımları oluşturan Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi lisans öğrencileri ile birlikte ana sponsor TEMSA Skoda Sabancı Ulaşım Araçları A.Ş.’yi ziyaret etti.

TEMSA Skoda Sabancı Ulaşım Araçları A.Ş., Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda Elektromobil (Batarya Elektrikli), Hidromobil (Hidrojen Enerjili) kategorileri ile Roket kategorisinde yarışacak takımlarımıza teknik ekipman ve danışmanlık desteği sunuyor.

Ciddi maliyet gerektiren Hidromobil ve Elektrikli Araç kategorileri hazırlık sürecinde kalıp imalatı vb. konularında, Roket için ise parça imalatında gönüllü destek sunan Dr. Serkan Mezarcıöz ve şirket yönetimine teşekkür eden Doç. Dr. Duygu Hıdıroğlu; öğrencilerimizin bu süreçteki kazanımlarının hayatları için oldukça önemli olduğunu vurguladı. 

Teşekkür ziyaretinde konuşan TEMSA Skoda Sabancı Ulaşım Araçları A.Ş. Ar-Ge Yöneticisi Dr. Serkan Mezarcıöz ise, TEKNOFEST 2022'de yarışmaya hak kazanan öğrencilerimize TEMSA'nın tarihi gelişimi, pazarları, TEMSA ürün gamı, proje yönetimi ve otomotiv sektörü hakkında önemli bilgiler verdi. Öğrencilerimize mezuniyetleri sonrası iş dünyasında nelerle karşılaşabilecekleri hakkında bilgilendirmelerde bulunan Dr. Mezarcıöz,  kendilerine bu konuda nasıl bir yaklaşım sergilemeleri gerektiği hakkında önerilerde de bulundu.

Verimli geçen ziyaret, Merkez Müdürümüz Doç. Dr. Duygu Hıdıroğlu'nun Dr. Serkan Mezarcıöz'e destekleri için teşekkür plaketi takdim etmesiyle sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-04-14 14:50:24
  • 1392

Actual News