Mersin’de Bulunan Yabancı Girişimcilerin Kent Ekonomisine Katkısı ve Geleceğe Dönük Girişim ve İstihdam Alanlarının Belirlenmesi Projesinin İlk Bulguları Paylaşıldı

slide background

MeüÜniversitemiz Göç Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (MERGÖÇ) ve Mersin İl Göç İdaresi ile yapılan protokol kapsamında hazırlanan “Mersin’de Bulunan Yabancı Girişimcilerin Kent Ekonomisine Katkısı ve Geleceğe Dönük Girişim ve İstihdam Alanlarının Belirlenmesi” projesinin ilk bulguları, Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın katılımıyla düzenlenen toplantıda paylaşıldı.

Toplantıya, MERGÖÇ Müdürü Doç. Dr. Esra Dik, MERGÖÇ Müdür Yardımcısı Dr. Kandemir Atçeken, proje sorumlusu  Doç. Dr. Nuran Coşkun, Mersin İl Göç İdaresi Müdürü Kemal İlday, Uyum ve İletişim Başkanı Kemal Doğru, Üniversitemiz Kent Araştırmaları Merkezi Müdür Yardımcısı Seda Sakar ve Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Arş. Gör. Muhammed Erkam Doğru katıldı.

Mersin Valisi Ali İhsan Su, projenin ulusal ölçekte ses getirmesi için gerekli desteği sunacaklarını ifade ederken; Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ise ilk andan itibaren projenin her aşamasını yakından takip ettiğini ve Üniversite olarak araştırmacılara tam destek sunulduğunu söyledi.

Toplantıda proje sorumlusu Doç. Dr. Nuran Coşkun, Mersin’in yabancı girişim potansiyeli ve geleceğe dönük politika önerilerine ilişkin “Ürün Uzayı” yöntemiyle gerçekleştirdiği analiz sonuçlarını paylaştı. MERGÖÇ Müdür Yardımcısı Dr. Kandemir Atçeken ve Üniversitemiz Kent Araştırmaları Merkezi Müdür Yardımcısı Seda Sakar ise, ileriye dönük kentsel yoğunluk haritalarının önemine işaret ederek Mersin İl Göç İdaresi ile çalışmaların sürdürmek istediklerini ifade etti.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-04-13 16:32:52
  • 1388

Actual News