11. Türkiye Ulusal Fotogrametri ve Uzaktan Algılama Birliği Teknik Sempozyumu Üniversitemizde Gerçekleştirilecek

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü ve Türkiye Cumhuriyeti Savunma Bakanlığına bağlı Harita Genel Müdürlüğü birlikteliğinde düzenlenen XI. Türkiye Ulusal Fotogrametri ve Uzaktan Algılama Birliği (TUFUAB) Teknik Sempozyumu, 12 – 14 Mayıs 2022 tarihlerinde Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenecek.

Düzenleme Kurulu Başkanlığını Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Yakar’ın yaptığı, 1989 yılından bu yana düzenlenen ve haritacılık sektöründe çok önemli bir yere sahip olan XI. Türkiye Ulusal Fotogrametri ve Uzaktan Algılama Birliği (TUFUAB) Teknik Sempozyumunun üç yıl aradan sonra Mersin’de düzenlenecek olması ile sempozyuma ilgiyi arttırıyor.

İnsansız Hava Araçları (İHA), Uzay Araştırmaları, Uydu Platform ve Algılayıcılarındaki Gelişmeler (SAR, InSAR, Mini Uydular), Akıllı Kentler, 3B Lazer Tarama Uygulamaları, Uzaktan Algılama, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Dijital (Sayısal) Fotogrametri, LiDAR ve Yersel Lazer Uygulamaları, 3B Modelleme, Kent Bilgi Sistemleri gibi teknolojik gelişmelerinin konuşulacağı etkinliğe Türkiye’nin önde gelen duayenleri, akademisyenleri ve firmaları katılacak.

Sempozyum süresince İHA resim yarışması, çeşitli etkinlikler düzenlenecek olup ayrıca sektördeki son teknolojiyi sunan firmaların standları da yer alacak.

Sempozyum ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-04-12 15:52:58
  • 1556

Actual News