Araştırma Görevlisi Barış Hasırcı’nın “ Afişe Olmak ” Başlıklı Kişisel Afiş Tasarımları Sergisi Ziyarete Açıldı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Sanatlar Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Barış Hasırcı’nın “Afişe Olmak” başlıklı kişisel afiş tasarımları sergisi sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

11 Nisan 2022 Pazartesi günü, Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda Dekan Prof. Ayşe Yüce ve öğretim elemanlarının katılımı ile açılışı gerçekleştirilen sergide, Arş. Gör. Barış Hasırcı’nın grafik tasarım alanında Sanatta Yeterlik çalışmalarına başladığı 2014 yılından derecesini aldığı 2020 yılına ve bugüne kadar olan dönemde üretmiş olduğu afiş çalışmalarının bir bölümü sergileniyor.

Sergideki çalışmaların büyük bir bölümünü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi özel günlere yönelik çalışılmış sosyo-kültürel afişler oluştururken, tiyatro ve sergiler için hazırlanmış ticari çalışmalar da sergide yer alıyor. Çalışmalarda daha çok geleneksel ve vektörel resimleme yöntemleri kullanılırken, tipografinin ve fotoğrafın öne çıktığı çalışmalar da sergide dikkat çekiyor.

“Afişe Olmak” sergisi 22 Nisan 2022 Cuma gününe kadar Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda ve https://meuguzelsanatlar.wixsite.com/afiseolmak adresinden çevrim içi olarak sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-04-12 12:23:19
  • 953

Actual News