Ukrayna'daki Yükseköğretim Kurumlarından Üniversitemize Özel Öğrencilik Kapsamında Yapılacak Başvuru Şartları ve Kontenjanları Hakkında DuyuruUKRAYNA'DAKİ YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDAN ÜNİVERSİTEMİZE ÖZEL ÖĞRENCİLİK KAPSAMINDA YAPILACAK BAŞVURU ŞARTLARI VE KONTENJANLARI HAKKINDA DUYURU


     Ukrayna’daki Yükseköğretim kurumlarında eğitim gören Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrenciler ile yabancı uyruklu öğrencilerin Üniversitemize özel öğrenci olarak başvuru yapacak öğrenciler için başvuruda gerekli belgeler, başvuru tarihleri, ayrılan kontenjanlar ve diğer hususlar aşağıda belirlenmiştir.

     2021-2022 eğitim ve öğretim yılı güz dönemi ve öncesinde Ukrayna’daki tanınan bir Yükseköğretim kurumuna kayıt yaptırmış ve yatay geçiş şartlarını sağlamayan öğrencilerin 11-15 Nisan 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar, Yatay geçiş başvurusu yapan ancak yararlanamayan öğrencilerin ise 26-29 Nisan 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar özel öğrencilik için gerekli belgelerle beraber Başvuru yapılacak Fakülte Yüksekokul ve Meslek Yüksekokuluna Şahsen veya Noter aracılığı ile vekâlet bırakılan kişi tarafından müracaat etmesi gerekmektedir.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar

1. Başvuru Formu (Başvuru Formu için tıklayınız.)

2. Öğrenci belgesi (Türkçe diline çevrilmiş resmi makamlarca onaylı),

3. Not döküm belgesi (Transkript) (Türkçe diline çevrilmiş resmi makamlarca onaylı),

4. Pasaport veya resmi makamlardan alınan kimlik belgesi (Türkçe diline çevrilmiş resmi makamlarca onaylı),

5. 2 Adet Fotoğraf.


Özel Öğrenci Başvuru ve Değerlendirme Takvimi

Yatay geçiş başvurusu yapan ancak yararlanamayan öğrenciler
11-15 Nisan 2022
Yatay  geçiş  şartlarını  sağlamayan  öğrenciler
26-29 Nisan 2022
Başvuru Sonuç İlan Tarihi
10 Mayıs 2022

* Kayıt Tarihleri daha sonra duyurulacaktır.

ÖNEMLİ

1. Üniversitemize özel öğrencilik kapsamında kayıt yaptıran öğrenciler 2022-2023 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı itibarıyla eğitim öğretime başlayacaklardır.

2. Üniversitemize özel öğrencilik kapsamında kayıt yaptıran tüm öğrenciler Üniversitemizin yetkili organları tarafınca belirlenecek olan dönem başı ücreti ödemekle yükümlüdür.


Başvuru Şartları için tıklayınız.

Kontenjanlar için tıklayınız.


  • 2022-04-20 12:59:28
  • 2032