Sebahattin Kahraman ve Nurten Erdem İletişim Söyleşileri'ne Konuk Oldu

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen ve İletişim Fakültesi öğrencilerini sektörün önemli isimleriyle buluşturmayı amaç edinen “İletişim Söyleşileri”nin bu haftaki konukları, TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman ile TRT Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı’ndan Araştırmacı Nurten Erdem oldu.

Üniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Görevlisi Derya Özcan moderatörlüğünde 18 Mart Cuma günü saat 11.00’da çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinliğe Üniversitemiz İletişim Fakültesi öğrencileri ve öğretim elemanları katıldı. Söyleşi 102.8 Mersin Üniversitesi Radyosu’ndan da canlı olarak yayınlandı.

Etkinlik, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin kutlanması ve aziz şehitlerimizin anılmasıyla başladı. Söyleşinin moderatörlüğünü üstlenen Öğretim Görevlisi Derya Özcan’ın katılımcılara konukları tanıtmasının ardından söz alan TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman, sektöre ilişkin tecrübelerini aktardı. Yüksek Lisans eğitimini Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde tamamladığını ve 35 yıldır TRT bünyesinde çalıştığını ifade eden Kahraman, öğrencilere seçecekleri mesleği sevmelerinin çok önemli bir kriter olduğunu hatırlattı. İletişimin gerekliliklerinden biri olarak kişinin özgüvenli olmasının da altını çizen Kahraman, genç iletişimcilere ‘Kendinize Güvenin’ çağrısında bulundu. TRT’nin staj ve iş olanaklarına da değinen Kahraman, staj yapmak isteyen öğrencilerin TRT Genel Müdürlüğü’nün internet sayfası üzerinden başvuruda bulunabileceklerini aktardı.

Etkinliğin bir diğer konuğu olan TRT Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı’ndan Araştırmacı Nurten Erdem ise ‘TRT Geleceğin İletişimcileri’ yarışması hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Yarışmanın temel amacının İletişim Fakültesi öğrencilerini profesyonel iletişim uzmanlarıyla bir araya getirmek olduğunu ifade eden Erdem, özgün çalışmalar gerçekleştirmeleri için öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Yarışma için son katılım tarihinin 30 Haziran 2022 olduğunu belirten Erdem, geleceginiletisimcileri@trt.net.tr adresinden öğrencilerin soru ve görüşlerini paylaşabileceklerini belirtti.

Etkinliğin sonunda Üniversitemiz İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aslıhan Doğan Topçu, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin ‘TRT Geleceğin İletişimcileri’ yarışmasından daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da önemli başarılara imza atarak döneceklerine inandığını ifade ederek, katılımcılara değerli paylaşımları için teşekkürlerini sundu.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-03-21 09:59:28
  • 1089

Actual News