Üniversitemiz Tarihinin En Büyük Bütçeli Projesine Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’dan Teşekkür

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüSanayi Teknoloji Bakanlığı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında; Üniversitemiz ile Çukurova Kalkınma Ajansı ortaklığında gerçekleştirilen ve proje koordinatörlüğünü Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade’nin üstlendiği “Mersin Çocuk ve Genç Bilim Akademisi Projesi” Türkiye'de örnek, Üniversitemiz tarihinde ise gerçekleştirilen en büyük bütçeli proje oldu.

3700 m2 alan üzerine inşa edilen “Mersin Çocuk ve Genç Bilim Akademisi” modeli 6-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerimizin bilim ve sanat alanında yaratıcılık ve yenilikçilik kapasitelerinin geliştirilmesi ile girişimcilik yönlerinin güçlendirilmesini sağlayacak çağdaş ve yenilikçi bir model şeklinde tasarlandı. Bu bağlamda projenin başarıyla gerçekleştirilmesine destek veren Üniversitemiz Sağlık Kültür Daire Başkanı Ahmet Koca ve Şube Müdürü Onur Karaarslan’a Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ile Rektör Danışmanı ve Proje Koordinatörü Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade tarafından plaket ve teşekkür belgeleri takdim edildi.

Proje Koordinatörü ve ekibi 4,5 milyon Türk Liralık proje bütçesiyle en son teknolojik ürünleri akademiye kazandırırken, bir milyon liraya yakın proje bütçesini de artırarak devletimize iade etti. Bu süreçte göstermiş olduğu özveri ve üstün başarılarından dolayı Proje Koordinatörü Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade'yi tebrik eden Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ise, projede emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürlerini iletti.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2022-03-02 13:17:58
  • 3288

Actual News