2021-2022 Eğitim-öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kurumlararası-kurum İçi Yatay Geçiş (başarı Puanı) Asil, Yedek ve Uygun Görülmeyen Başvuru SonuçlarıSevgili Öğrenciler;

 

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı bahar yarıyılında Üniversitemize Kurumlar arası ve Kurum içi Yatay Geçiş (Başarı Puanı) hakkı  kazanan asil ve yedek adayların kesin kayıt işlemleri aşağıda belirtilen tarihlerde ve adreslerde yapılacaktır.

 

ASİL VE YEDEK KAYIT YAPACAK ÖĞRENCİLER 


 YATAY GEÇİŞ (BAŞARI PUANI) ASİL SONUÇLARI İÇİN  TIKLAYINIZ

 

YATAY GEÇİŞ (BAŞARI PUANI) YEDEK SONUÇLARI İÇİN  TIKLAYINIZ

 

YATAY GEÇİŞ (BAŞARI PUANI) UYGUN GÖRÜLMEYENLER İÇİN TIKLAYINIZ


Kayıt Tarihi:

Yatay Geçiş Kayıt Tarihleri (Asiller):       08 Şubat 2022 – 09 Şubat 2022

Yatay Geçiş Kayıt Tarihleri (Yedekler):   10 Şubat 2022 – 11 Şubat 2022

 

Kayıt Yeri:

İlçelerde bulunan okullarımızın kayıtları ilçe okullarda, Mersin Meslek Yüksekokulu’nun kayıtları Yenişehir Kampüsünde, diğer okulların kayıtları ise Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında (Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü Yenişehir/MERSİN) yapılacaktır. 


Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

1) 2 adet fotoğraf (Son altı ay içinde adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş  4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf. Fotoğrafların arkasına öğrenci numaranızı, adınızı ve soyadınızı yazınız)

2) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

3) Eğitim görmekte olduğunuz Üniversiteden alınacak  “yatay geçiş yapmasında sakınca yoktur” ibaresi bulunan  yazı. (Bu yazı yatay geçiş başvurusu kabul edilen ve kayıt yapmak isteyen öğrencilerden istenecektir.)

  

Kayıt tarihinde ve saatinde kayıt yerinde hazır bulunun.

*Kayıtlar şahsen veya noter vekâleti verilen kişi aracılığı ile yapılabilecektir.

*Kaydı yapılan öğrenciler ders kaydı ve harç ücretleri ile ilgili bilgiye Üniversitemiz web sayfasında yayımlanan duyuru ve Akademik Takvimden ulaşabileceklerdir.


  • 2022-02-04 16:16:10
  • 2527

Actual Students