Üniversitemiz ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayi Arasında Stajyer Mühendis Programı Kapsamında İş Birliği Protokolü İmzalandı

slide background

Meü



Üniversitemiz ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) arasında Stajyer Mühendis Programı kapsamında iş birliği protokolü imzalandı. Protokole, Mersin Üniversitesi adına Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, TUSAŞ adına ise TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil imza attı.

TUSAŞ tarafından yürütülecek programa, Mühendislik Fakültesi’nin Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Makine, Kimya ve Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümlerinin 3’üncü veya 4’üncü sınıflarındaki öğrenciler katılabilecek. Stajyer mühendisler haftada en az 1 tam gün TUSAŞ’ta çalışacak ve çalıştıkları süre boyunca üniversite tarafından sigortalanarak, TUSAŞ’taki çalışmaları için de kendilerine ücret ödenecek.

1973 tarihinde Türkiye'nin savunma sanayiinde dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde kurulan, havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin geliştirilmesi, modernizasyonu, üretimi, sistem entegrasyonu ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye'nin teknoloji merkezi konumuna gelmiş olan TUSAŞ tarafından uygulamaya konulan Stajyer Mühendis Programı ile yeni mühendislerin yetiştirilmesi ve üniversite-sanayi iş birliğine yönelik olarak mühendis adaylarına yeni yeteneklerin kazandırılması amaçlanıyor.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-10-13 11:16:47
  • 1916

Actual News