2021-2022 Eğitim-öğretim Yılı Güz Yarıyılı Merkezi Yerleştirme Puanı ile Yatay Geçiş ( Ek Madde 1 ) Sonuçları ve Kayıt İşlemleriSevgili öğrenciler;

 

2020 - 2021 eğitim - öğretim yılı Güz yarıyılında Üniversitemize Merkezi Yerleştirme Puanına göre Yatay Geçiş (Ek Madde-1) sonuçları aşağıdaki listelerde belirtilmiş olup kayıt hakkı kazanan adayların kesin kayıt işlemleri aşağıda belirtilen tarihlerde ve adreste yapılacaktır.

  YATAY GEÇİŞ (MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANI EK MADDE-1) SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 Kayıt Tarihleri: 06.09.2021-10.09.2021 Tarihleri arasında yapılacaktır.

 

 Kayıt Yeri:

İlçelerde bulunan okullarımızın kayıtları ilçe okullarda, Mersin Meslek Yüksekokulu’nun kayıtları Üniversitemiz Yenişehir Kampüsünde, diğer okulların kayıtları ise Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında (Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü Yenişehir/MERSİN) yapılacaktır.

 

 

 Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

 

1-2 adet Fotoğraf (Son altı ay içinde adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş 4,5cm x 6cm boyutunda fotoğraf. Fotoğrafların arkasına öğrenci numaranızı, adınızı ve soyadınızı yazınız)

2-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi.

3 - Eğitim görmekte olduğunuz üniversiteden alınacak “yatay geçiş yapmasında sakınca yoktur

 İbaresi bulunan yazı. (Bu yazı yatay geçiş başvurusu kabul edilen ve kayıt yapmak isteyen öğrencilerden istenecektir.)


 

*2021-2021 eğitim-öğretim dönemi akademik takvimde belirtilen tarihlerde başlayacak olup akademik takvim web sayfamızda ilan edilecektir.

 

*Ders Muafiyeti ile kayıt dondurma izin durumları için ilgili Bölüm öğrenci işlerinden bilgi alınması, Ders Kaydı, katkı payı ödemeleri ile Yabancı Dil Yeterlilik muafiyet sınavı için web sayfamızda yapılacak duyuru ile Akademik Takvimin takip edilmesi gerekmektedir.

 

*Kayıt tarihinde ve saatinde kayıt yerinde hazır bulunun.

 

Not: Kayıtlar şahsen veya noter vekâleti verilen kişi aracılığı ile yapılabilecektir.


  • 2021-09-03 11:59:50
  • 9482

Actual Students