Hemşirelik Fakültesi Öğrencilerimiz Halk Sağlığı Çalışmalarını Sürdürüyor

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü



Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi 4. Sınıf öğrencilerimiz, Dr.Öğr.Üyesi Emine Öncü ve Dr.Öğr.Üyesi Sümbüle Köksoy Vayısoğlu sorumluluğunda, Arş.Gör. Ezgi Önen Efecan ve Arş.Gör. Yasemin Güven rehberliğinde, pandemi döneminde toplum sağlığını korumaya yönelik uygulamalarını sürdürdüler.

Öğrencilerimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2023 yılına kadar yaygınlaştırmayı hedeflediği “Sıfır Atık” uygulamasına destek sağlamak, COVİD-19 pandemi döneminde tek kullanımlık maske, eldiven gibi kişisel hijyen malzeme atıklarının yönetiminde ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önüne geçmek ve artan plastik kullanımına dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinliklere imza attılar.

Batman, Mersin, Mardin, Hatay, Adana, Balıkesir, Şırnak ve İstanbul başta olmak üzere ülkemizin pek çok farklı şehrinde; iş yerleri, otobüs durakları, sahiller, parklar ve bahçeler gibi vatandaşların sıkılıkla bulundukları mekanlarda vatandaşlara plastik kullanımının insan sağlığı ve doğa üzerindeki etkileriyle, pandemi döneminde kullanılan maskelerin sağlığa zararsız biçimde uzaklaştırılmasına ilişkin yüz yüze ve online eğitimler gerçekleştiren öğrencilerimiz bilgilendirme çalışmaları faaliyetinde bulundular.

Bu çalışmalarla birlikte genç hemşire adaylarımız, kliniklerde olduğu gibi sahada da toplum hizmetinde sınır olmadığını göstermiş oldular.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-02-18 13:24:21
  • 1841