Zorunlu_yabancı_dil_hazırlık_sınıflarında_başarısız_olup_türkçe

slide background

MeüSevgili öğrenciler;

 

 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) (ÖSYS kapsamında özel yetenek programlarına yerleşenler dahil), Dikey Geçiş Sınavı (DGS),Yurtdışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavı (YÇS) ve Askeri Lise Mezunları için Üniversiteye Geçiş sınavı (ALÜGS) sonuçlarına göre yerleştirildikleri yükseköğretim programının zorunlu hazırlık sınıfına devam etmesine rağmen, hazırlık sınıfını iki yıl içinde başarı ile tamamlayamayıp ilişiği kesilip Türkçe öğretim yapılan programlara yerleştirilen öğrencilerin kayıt işlemleri aşağıda belirtilmiştir.

 

Kayıt Tarihi :  07 Aralık 2020 – 11 Aralık 2020

 

Not: Kayıtlar şahsen, noter vekaleti verilen kişi aracılığı ile veya e devlet üzerinden yapılabilecektir.

 

Şahsen Kayıt İçin İzlenecek adımlar

Kayıt Yeri: : İlçelerde bulunan okullarımızın kayıtları ilçe okullarda, Denizcilik Meslek Yüksekokulu, Denizcilik Fakültesi’nin kayıtları Tece Kampüsünde, diğer okulların kayıtları ise Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında  (Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü Yenişehir / MERSİN) yapılacaktır.

 

Kayıtta İstenecek Belgeler:
a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi.(Lise mezuniyet belgesinin fotokopisinin kayıt esnasında belgenin aslı ile birlikte ibraz edilmesi gerekmektedir. )

 

b) 2 Adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda vesikalık fotoğraf.

 

c)Sağlık Raporu; Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Programı, İçel Sağlık YO Ebelik Programlarına yerleşen öğrenciler için tam teşekküllü Kamu Hastanelerinden alınacak Sağlık Kurulu Raporu.

 

ç) Katkı Payı, Öğrenim Ücreti, Materyal Ücretinin yatırıldığına dair dekont

 

d) 1998 ve öncesi doğumlu  erkek öğrenciler için “Yükseköğretim Kurumuna kaydında sakınca olmadığına” dair  askerlik şubelerinden alınacak belge

 

 

Katkı Payı, Öğrenim Ücreti, Materyal Ücreti ödemenizi yapın.

İkinci Öğretim ve Uzaktan Eğitim (Mersin Meslek Yüksek Okulu) öğrencileri Katkı Payı, Öğrenim Ücreti, Materyal Ücreti ödemelerinizi Yapın.

 

 Ödemelerinizi Havale veya EFT İle Yapmayınız.

 

Ödemelerinizi Ziraat Bankası atm lerinden veya ziraat internet bankacılığı online(web)  üzerinden sırasıyla; Ödemeler->Eğitim->Üniversite Ödemeleri-> Anlaşmalı Üniversiteler ->Mersin Üniversitesi menülerini takip ederek T.C. kimlik numaranızı ilgili alana girmek suretiyle yapabilirsiniz.


  • 2020-12-08 14:08:23
  • 1561

Actual Students