Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs DuyurusuSevgili öğrenciler;

2020-2021 eğitim - öğretim yılında Üniversitemiz Önlisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarına kayıt yaptıran öğrenciler için Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun Üniversitemize tahsis etmiş olduğu burs kontenjanlarına başvurular başlamıştır. 

Başvurular oibs.mersin.edu.tr üzerinden 10 Kasım 2020Salı günü saat 17.00’a kadar devam edecektir. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler son güne kadar bilgilerini güncelleyebileceklerdir.

Burs başvurusu kabul edilen öğrencilere 11 Kasım 2020 tarihinde Öğrenci İşleri Bilgi Sisteminde yer alan iletişim numaraları üzerinden bilgilendirme mesajı gönderilecek olup 12 Kasım 2020 saat 17:00 tarihine kadar ise beyanlarını ispat eder belgeler Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına Mail adresine (belgeleriniz meuoidb@mersin.edu.tr eposta adresine KYK Burs Başvurusu konusu ile taranmış ve okunur bir şekilde olması gerekmektedir.) veya şahsen teslim edilebilecektir. Belgeyi süresi içerisinde teslim etmeyen öğrenci burs hakkından vazgeçmiş kabul edilecektir.

Burs başvurularında öğrencilerin öğrenim bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Hatalı ya da eksik bilgi beyanında bulunanlarınbaşvuruları geçersiz sayılacaktır.


BURS VERİLMEYECEK ÖĞRENCİLER (Burs Kredi Yönetmeliğinin 9. Maddesi)

 

1.    KYK Genel Müdürlüğünden öğrenim kredisi veya burs almış veya almakta olan öğrenciler,

2.    5102 Sayılı Kanunun 2. maddesi kapsamında yer alan kamu kurum ve kuruluşlarından burs almakta olan öğrenciler,

3.    Burs isteğinde bulunduğu tarihte, okula giriş tarihi itibariyle bir öğretim yılı kaybı olan öğrenciler,

4.    Yabancı uyruklu öğrenciler,

5.    Ek süre öğrenim gören öğrenciler,

6.      Ara sınıfta bulunan öğrenciler.

7.      Yatay geçiş, Dikey geçiş  (DGS) ile kayıt yaptıran öğrenciler.

8.      Bu Yönetmelik hükümlerine göre burs almaya yeterli bulunmayan öğrenciler.

 

Başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler oibs.mersin.edu.tr adresinden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra MEÜ.Burs Başvurusu panelinden bilgilerini girerek “Kaydet” tuşuna basmaları gerekmektedir.

 

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, KYK tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecektir. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs tahsis edilmek üzere KYK’ya bildirilecektir.


  • 2020-11-08 10:56:29
  • 4448

Actual Students