Üniversitemiz Genç Girişimci Merkezi ile Eyüp Aygar Fen Lisesi Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı


Üniversitemiz Genç Girişimci Merkezi ile Eyüp Aygar Fen Lisesi arasında; eğitim, bilim alanlarını ve araştırma geliştirme faaliyetlerini kapsayan İşbirliği Protokolü, 5 Mart Perşembe günü imzalandı.

Saat 11.00’de başlayan ve kampüs alanımız içerisindeki Genç Girişimci Merkezimiz binasında gerçekleşen törene Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Erol Yaşar, Genç Girişimci Merkezimiz Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu, Eyüp Aygar Fen Lisesi Müdürü İmran Bağdemir, Üniversitemiz ve Eyüp Aygar Fen Lisesi yetkilileri ve Eyüp Aygar Fen Lisesi öğrencileri katıldı.

Fen Lisesi öğrencilerini görünce okul yıllarına döndüğünü belirterek sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Rektörümüz Prof. Dr. Çamsarı, “Başarılı olabilmek ve fark yaratabilmek için zekanın yanında kişilik ve çalışkanlık da gereklidir. Bu başarınız; vatanı milleti severseniz, anne babanıza hayırlı evlat olursanız bir işe yarar. Zeki, başarılı ve çalışkan ama insanlığa zararlı, vatan hainleri var. İleride aranızdan çok önemli yerlere gelenler olacağını düşünüyorum. Vatan, millet sizin gibi gençlerden çok şeyler bekliyor.” dedi.

İnovasyonun, ARGE’nin ve girişimciliğin öneminden bahseden ve Genç Girişimci Merkezimiz hakkında bilgiler de veren Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, “Teknolojide çağ atlamamız gerekiyor. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, son yıllarda bu çalışmalara çok önem veriliyor. Türkiye’deki 3 Girişimci Merkezinden biriyiz. Merkezimizde; gençlerimizi yetiştirecek 3 boyutlu printer gibi, CNC tezgahları gibi, gıda laboratuvarı gibi ileri teknoloji cihazlarımız var. Birkaç ay sonra merkezimiz üst katlarında Çocuk ve Genç Bilim Akademisi kurulacak. Bu akademi 7, 17 yaş arasını kapsayacak.” dedi.

Konuşmasına; Üniversitemize, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya ve Üniversitemiz Genç Girişimci Merkezimiz Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu’na teşekkür ederek başlayan Eyüp Aygar Fen Lisesi Müdürü İmran Bağdemir ise, “Bu işbirliği protokolünü imzalamaktan dolayı çok mutluyum. Bir orta öğretim kurumu olarak; kentimizin adını taşıyan en büyük üniversitesiyle, danışmanlık ve daha birçok konuda hizmet alabileceğimiz işbirliğimiz devam edecek.” dedi.

Eyüp Aygar Fen Lisesi Müdürü Bağdemir, konuşmasının devamında; müdürü olduğu okulundan, öğrencilerinden ve bilimsel, sosyal imkanlarından da bahsetti.

Konuşmaların ardından işbirliği protokolü imzalandı. Daha sonra Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, öğrencilerle birlikte Genç Girişimci Merkezimiz derslikleri ve laboratuvarlarını ziyaret etti. 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2020-03-05 14:53:11
  • 4282

"A World University In The Light of Science and Modernity"