Hemşirelik Fakültemiz Klinik Rehber Hemşire Eğitimi Düzenledi


Hemşirelik Fakültemiz, Türk Hemşireler Derneği Mersin Şubesi iş birliği ile 18-19 Eylül 2023 tarihlerinde “Klinik Rehber Hemşire Eğitimi” gerçekleştirdi. Üniversitemiz Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi B Salonu’nda gerçekleşen eğitime, farklı alanlarda çalışan 54 hemşire katılım sağladı.

Uygulama alanlarında öğrencinin öğrenmesini kolaylaştırmak, destekleyici öğrenme ortamını oluşturmak, öğrenciye özgü öğrenme sürecini geliştirmek, öğrencinin mesleki olarak güçlenmesini sağlamak ve mesleki yeterlilik kazandırmak noktasında öğretim elemanları ile koordineli bir şekilde görev yapan rehber hemşireler hemşirelik eğitiminin ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor.

HEMED (Hemşirelikte Eğitim Derneği) tarafından belirlenen standartlara uygun olarak hazırlanan programın ilk gününde; Klinik Rehberlik Tanıtımı, Rehberlerin Özellikleri, Sorumlulukları ve Rolleri, Farklı Öğrenme Stilleri ve Klinik Öğrenme Deneyimine Etkisi, Olumlu Öğrenme Ortamının Oluşturulması, Klinikte İletişim, Uygulamada Etkili Geri Bildirim Verme- Yansıtma, Klinikte Başarısız Olan Öğrenciye Yaklaşım, Klinik Uygulamanın Değerlendirilmesi, Klinik Öğretimde Liderlik, Klinik Uygulamalarda Etik İlkeler ve Öğrencilerin Rol ve Sorumlulukları ile Rehberlerden Beklentileri konuları sunuldu.

Etkinliğin ikinci gününde ise Hemşirelik Fakültemizin dersliklerinde ana bilim dallarına özgü atölye grupları oluşturularak, uygulama formlarının tanıtımı yapıldı ve uygulama çıktıları değerlendirildi. Atölye çalışmalarının ardından, eğitime yönelik geri bildirimler alındı ve katılım belgelerinin takdimi ile eğitim sonlandırıldı.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2023-09-22 09:53:07
  • 1532

"A World University In The Light of Science and Modernity"