Kariyer Merkezimizin Paydaşı Olduğu Yeni Nesil Mentorluk Projesi Başladı


Üniversitemiz Kariyer Merkezi’nin paydaş olduğu, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen ve üniversitelilerin, kurumsal markalar ve profesyonel yöneticilerle buluşmasını hedefleyen ‘Yeni Nesil Mentorluk Projesi hayata geçirildi.

İlki Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Kariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada ve üniversiteli öğrenciler katılım sağladı.

Yeni Nesil Mentorluk Programı, kurumsal markaların geleneksel yönetim anlayışlarına genç bakış açısı sağlıyor. İnsan kaynakları yönetimi açısından da kuşaklar arası etkileşimi artırması hedeflenen proje, firmaların kurumsallaşma yolculuğuna destek sunacak. Migros Doğu Akdeniz Bölgesi İnsan Kaynakları Müdürü Koray Özdemir, İnsan Kaynakları Yöneticisi Fırat Çetin, Eğitim Departmanı Yöneticisi Hasan Dedekargınoğlu ve Migros Mersin Bölge Satış Müdürü Fuat Şahin’in konuk olduğu ilk programda, gençlere yönelik iş ve staj fırsatları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Kariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege, “Mersin Üniversitesi Kariyer Merkezi olarak, birçok kurum ve kuruluşla öğrencilerimize faydalı olacağını düşündüğümüz etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi ile ortak çalışmalar da yapıyoruz ve öğrencilerimiz bu etkinliklere katılıyor. Bugün de yine öğrencilerimizle önemli bir etkinliğe katılıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Umarım öğrencilerimize bu etkinlik faydalı olacaktır.” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada ise, “Ayda bir kere kurumsal firmalarla buluşma etkinlikleri düzenleyeceğiz. Üniversite öğrencilerimizin, geleceğin iş dünyası hakkında bilgi sahibi olması için çok önem verdiğimiz bu programda, özellikle firmaların da yeni nesli anlamasını hedefliyoruz.” dedi.

Migros'un Doğu Akdeniz İnsan Kaynakları Bölge Müdürü Koray Özdemir de, “İnsana yatırım yapan firmaların kazandığı bir dönemdeyiz. Dolayısıyla bugün de üniversite öğrencileriyle, Yeni Nesil Mentorluk uygulamasında buluşuyoruz.” dedi.

Etkinlik, öğrencilerden gelen soruların yanıtlanmasının ardından sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2022-12-13 09:35:23
  • 3913

"A World University In The Light of Science and Modernity"