Üniversitemiz İstanbul İnsan Kaynakları Forumu’nda Temsil Edildi


İstanbul İnsan Kaynakları Forumu (İstanbul HR Forum); Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından “Talent Hub of The New Century” teması ile 5-6 Aralık 2022 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Foruma Üniversitemizi temsilen Kariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege katıldı.

İstanbul HR Forum’da; kamu kurumlarının, özel sektör kuruluşlarının, yerel yönetimlerin ve akademi camiasının insan kaynakları profesyonelleri ile uluslararası çatı kuruluşların temsilcileri bir araya gelerek insanın refahın odağında olduğu vurgusu ile bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundular. Forumda, Türkiye ve dünyadan akademisyenler, çeşitli sektör temsilcileri ile üniversite kariyer merkezlerinin yanı sıra Türk Devletleri Teşkilatı Ülkeleri ve Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) üyeleri de yer aldı. 40'dan fazla ülkeden profesyonelin bir araya geldiği forumda katılımcılar kariyer ve insan kaynakları yönetimi uygulamaları hakkında bilgi sahibi oldular.

Ayrıca İstanbul İnsan Kaynakları Forumu kapsamında gerçekleştirilen Üniversite Kariyer Merkezleri-Hedefler ve Üniversite Kariyer Merkezleri-Kariyer Fuarları Çalıştaylarına Prof. Dr. İlhan Ege de katılım sağladı.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, “Genç nüfusuz ve ciddi bir yetenek kapasitesi var. Genç yeteneklere sahip olmamıza rağmen ve bunlara ülkenin her yerinde üniversite imkânı sağlamış olmamıza rağmen, insan kaynakları alanında yeterince profesyonelimiz yok. İnsan kaynakları ile uğraşan profesyonellerimizin olmaması, KOBİ'lerin kurumsallaşmalarında sorun yaşanıyor. Bu ülkemize özgü bir sorun değildir.” dedi.

Kariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege ise, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2022-12-13 09:24:22
  • 2380

"A World University In The Light of Science and Modernity"