“ Özel Gereksinimli Genç Kızlarımızı Ergenliğe Hazırlamak “ Eğitimi Düzenlendi


Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi Halk Sağlığı Hemşireliği Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Emine Öncü ve Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü Halk Sağlığı Hemşireliği Doktora öğrencisi Gamze Aktaş Gençer tarafından “Özel Gereksinimli Genç Kızlarımızı Ergenliğe Hazırlamak” konulu eğitim düzenlendi.

11 Kasım Perşembe günü Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda verilen eğitime; özel gereksinimli kızları olan aileler, okul bakıcıları, öğretmenler ve idareciler katıldı.

Eğitim kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Emine Öncü tarafından özel gereksinimi olan çocukların gençliğe geçiş süreci, ergenlikte meydana gelen pubertal, ruhsal, sosyal değişimler ve değişimlerle başa çıkmak için ailelere ipuçları ve cinsel istismardan koruma konularına yönelik bilgiler verildi. Bilim uzmanı Gamze Aktaş Gençer ise annelere ve bakıcılara, kızlarına ped değişimini nasıl öğretebileceklerini bebek modelle uygulamalı olarak gösterdi.

Özel gereksinimli gençlerde ergenliğe geçiş ve kişisel hijyen malzemesi kullanımı ile ilgili katılımcıların sorularının cevaplandırıldığı eğitim teşekkürlerle sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2021-11-22 09:15:54
  • 4162

"A World University In The Light of Science and Modernity"