Hemşirelik Fakültemiz Girişimsel Farkındalık Eğitimi Düzenledi


Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi tarafından “Girişimsel Farkındalık Eğitimi” çevrim içi olarak düzenlendi. 21 Ekim Çarşamba günü düzenlenen eğitime, Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerimiz katıldı. Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz koordinatörlüğünde gerçekleşen eğitim, Doç. Dr. Fatma İnce tarafından verildi.

Eğitimde öncelikle yeni bir iş fikri geliştirme ve inovatif düşünme gibi süreçlerin en temel gerekliliklerinden biri olan farkındalık konusuna değinildi. Girişim ekosisteminden yararlanma ve fırsatları yakalayabilme konularının da anlatıldığı eğitimde, risk alabilmenin ve insanlara farklı açılardan yarar sağlayabilmenin önemi vurgulandı. Ardından insanların hayatlarına dokunma ve bireyin yaşam kalitesini artırma gibi konularda önemli bir yeri olan sağlık sektöründeki gelişmeleri farklı açılardan ele alarak kutunun dışından bakabilmenin yöntemleri tartışıldı.

Son olarak iş fikrinden start-up sürecine geçiş aşamaları ve bu konularda başarılı girişim örneklerinin paylaşıldığı eğitim, katılımcıların sorularının yanıtlanması ile sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2021-10-26 14:17:24
  • 4841

"A World University In The Light of Science and Modernity"