Fakültemizin Acı Kaybı: Prof. Dr. Elvan Çağlar Çıtak Son Yolculuğuna Uğurlandı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü15 Ağustos Pazar günü vefat eden Fakültemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elvan Çağlar Çıtak, son yolculuğuna uğurlandı.

Tıp Fakültesi Hastanemiz poliklinik giriş binası önünde gerçekleştirilen cenaze törenine Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Kaya,  Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, öğretim üyelerimiz,  Tıp Fakültesi Hastanemiz personeli ve Prof. Dr. Elvan Çağlar Çıtak hocamızın yakınları katıldı. 

Törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Prof. Dr. Elvan Çağlar Çıtak’ın herkes tarafından sevilen, hastanemize ve üniversitemize büyük katkıları olan bir insan olduğunu belirtti. 

Prof. Dr. Çamsarı, “Böyle zamanlarda konuşmak çok zor. Törendeki kalabalıktan da hocamızın ne kadar sevildiğini bir kez daha anlamış oluyoruz. Bizler, gerçekten bulunmaz derece iyi, uyumlu, güler yüzlü, yardımsever bir mesai arkalamışımızı kaybettik. Kendisi, hastalarına iyi yaklaşan, onlara bilimsel açıdan doyurucu bilgiler veren bir hekimdi. Önemli olan, giderken arkada hoş bir seda bırakmaktır. Hocamız da bunu ziyadesiyle yaptı. Dualarımız onunla, kendisini asla unutmayacağız. Mekanı cennet olsun” dedi.

Fakültemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Kuyucu ise, Prof. Dr. Elvan Çağlar Çıtak hocamızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti. Prof. Dr. Kuyucu, “Hocamız 11 yıldır bizle birlikteydi. Bu 11 yıl içerisinde yöremizdeki kanser hastaları için, onlara şifa dağıtmak için büyük bir özveri ile çalıştı. Kendisi sadece iyi bir doktor değil, aynı zamanda hastalarının abisi ve babasıydı. O, asistanları için, öğrencileri için birer rol modeldi. Eminim ki hastalar ve onların aileleri, öğrenciler, asistanlar ve öğretim üyelerimiz onu hiçbir zaman unutmayacak ve minnetle anacaktır. Başımız sağ olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Elvan Çağlar Çıtak hocamızın cenazesi, defnedilmek üzere Güneykent mezarlığına uğurlandı.


  • 2021-08-17 13:46:45
  • 1488

Actual News