Üniversitemiz ile Koluman Otomotiv A. Ş. Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz ile Koluman Otomotiv Endüstri A. Ş. arasında; AR-GE kapsamına giren konularda gerçekleştirilecek iş birliklerinin genel çerçevelerini kapsayan protokol imzalandı.

28 Mayıs Cuma günü Üniversitemiz Senato Odası’nda gerçekleştirilen törene, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Adak, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlker Fatih Kara, Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı Gaye Tuğuz, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hüdaverdi Arslan, Üniversitemiz Girişim Limanı Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu, Koluman Otomotiv A.Ş’den AR-GE Müdürü Erhan Biçer, İnsan Kaynakları Müdürü Hülya Baltalı ve AR-GE Merkezi Yöneticisi Banu Özkeser katıldı.

Üniversite sanayi iş birliğinin geliştirilmesi açısından imzalanan iş birliği protokollerinin önemine değinen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı; ‘’Üniversitemizin potansiyeli çok fazla. Bünyemizde çok değerli hocalarımız bulunuyor. Sadece Mühendislik Fakültemiz değil, temel bilimler alanında da iş birliğine açık çok fazla bölümümüz var. Bu nedenle imzaladığımız iş birliği protokolünün tüm alanları kapsayacak şekilde çok faydalı olacağına inanıyorum.’’ dedi.

Gerçekleştirilen bu protokol ile ortak bir paydada buluşup çözüm odaklı yaklaşım sağlamak ve üniversite-sanayi iş birliğini güçlendirmeyi planladıklarını ifade eden Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Adak da, protokolün imzalanmasında emeği bulunan başta Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı olmak üzere herkese teşekkürlerini iletti.

Protokolün imzalanmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı; üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesi ve bu alanda yaşanan gelişmeler, gerçekleştirilmesi planlanan politikalar ve faaliyetler hakkında Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. yetkilileriyle görüş alışverişinde bulundu.

İmzalanan protokol ile birlikte, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş ve Üniversitemiz arasında bilimsel teknolojik araştırma ve makale çalışmaları, Üniversitemize uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak altyapı çalışmaları, Öğretim Üyelerimizin danışmanlık faaliyeti çalışmaları, öğrencilerimizin lisansüstü tezlerini Koluman Otomotiv A.Ş. ile iş birliği içinde yapmaları, öğrencilerimize staj ve bitirme projelerinde destek, karşılıklı teknik gezi, seminer, konferans vb. etkinliklerin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-05-28 21:07:47
  • 3141

Actual News