TRT Haber Muhabiri Emre Yüncü “ İletişim Söyleşileri ” Etkinliğinde Öğrencilerimizle Buluştu

slide background

MeüÜniversitemiz İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen “İletişim Söyleşileri” etkinliği, çevrimiçi ortamda öğrencileri sektörün önemli isimleriyle buluşturmaya devam ediyor. TRT Haber muhabiri Emre Yüncü söyleşinin bu haftaki konuğu oldu.

Üniversitemiz İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceren Yeğen’in moderatörlüğünde 16 Nisan Cuma günü saat 11.00’da çevrimiçi olarak gerçekleştirilen etkinliğe, İletişim Fakültesi öğrencileri ve öğretim elemanları katıldı. Söyleşi Mersin Üniversitesi Radyosu’ndan da canlı olarak yayınlandı.

Söyleşide öğrencilik yıllarında çalışmaya başladığı Kadınca, Kozmopolitan ve Elle dergilerinin ardından, Habertürk kanalında televizyon haberciliğine adım attığını ifade eden Emre Yüncü, 2014 yılında TRT Haber ekibine katıldığını ifade etti. Yüncü, bugüne kadar Cumhurbaşkanlığı muhabirliği de dahil önemli görevler üstlendiğini belirtti. Mesleği sayesinde farklı şehir ve ülkelerde gazetecilik yapma hazzını yaşadığını söyleyen Yüncü, gazeteciliğin zor olduğu kadar keyifli bir meslek de olduğunu söyledi. Savaş muhabirliği yaptığı dönemlerden örnekler veren Yüncü, gazeteciliğin en önemli taraflarından birinin tarihe tanıklık etmek olduğunu aktardı.

Mezun olacak öğrenciler için tavsiyelerde de bulunan Yüncü, TRT’nin Kariyer ve Yetenek Programları’nın yeni mezunlar için önemli bir fırsat sunduğunu dile getirdi. Etkinliğin sonunda Üniversitemiz İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aslıhan Doğan Topçu söyleşiye çevrimiçi ortamda katılarak, aktardığı değerli bilgiler için Emre Yüncü’ye İletişim Fakültesi adına teşekkürlerini sundu.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-04-16 18:05:23
  • 2647

Actual News