Girişimcilik Festivalinde Bu Yılki Tema Toplumsal Cinsiyet Eşitliği


Üniversitemiz Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi, Habitat Derneği ve Uni4Society iş birliğiyle Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın belirlemiş olduğu Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nın desteklendiği bölgesel Girişimcilik Festivali 14 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

Girişimcilik Festivali'ne konuşmacı olarak Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü ve TOBB Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Duygu Hıdıroğlu,  TOBB Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı, TOBB KGK Üst Kurul Üyesi ve Doğu Akdeniz Bölge Temsilcisi Ayla Harp ile Birleşmiş Milletler (BM) İletişim Asistanı ve Gençlik Faaliyetleri Sorumlusu Erman Fermancı katıldı.

Global Girişimcilik Haftası Açılış Etkinliği niteliğinde ilk olarak Akdeniz Bölgesi'nde düzenlenen Girişimcilik Festivali'nde toplumsal cinsiyet eşitliği konusu ele alındı. Girişimcilik Festivaline dahil olan takımlar Dijital Pazarlama Eğitimi, İlham Buluşması ve Keşif Kanvas atölye çalışmalarına katılarak toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili girişim fikirlerini geliştirdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2020-11-18 08:51:05
  • 2202

"A World University In The Light of Science and Modernity"