Üniversite Adaylarına

Kampüs ve Yerleşim AlanlarıÇiftlikköy Merkez Kampüsü


Kent merkezine 14 kilometre uzaklıktaki Çiftlikköy Merkez Kampüsü, yaklaşık 4 milyon metrekare alan üzerine kurulmuştur. Pek çok fakülte ve yüksekokulun yanı sıra idari birimlerin de bulunduğu merkez kampüste, 20 bine yakın öğrenci eğitim görmektedir. Özgün mimari tasarım ve çağdaş düzenlemeler, büyük ve göz alıcı binalar, yeşil ve ormanlık alanlar, sosyal, kültürel ve sportif amaçlı pek çok tesis Çiftlikköy Kampüsü’nü ayrıcalıklı kılan önemli unsurlardır. 


Bu kampüste; Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar, İletişim, Mimarlık, Mühendislik, Turizm ve Tıp Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Devlet Konservatuvarı, Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu yer almaktadır.


Yenişehir Kampüsü
 

Kent merkezinin Batı yönünde bulunan Yenişehir Kampüsü, toplam 34 bin metrekare alan üzerine kurulu olup 19 bin metrekare kapalı alana sahip dört bloktan oluşmaktadır. Denize olan yakın mesafesi ile dikkat çeken Yenişehir Kampüsü, sakin ve huzurlu ortamıyla dikkat çekmektedir.
Eğitim, Eczacılık ve Su Ürünleri Fakülteleri, Sağlık Bilimleri, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Güzel Sanatlar Enstitülerinin bulunduğu bu kampüste, öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik sosyal mekanlar da bulunmaktadır.
 


Tece Kampüsü
 

Mersin-Antalya yolu sahil bandında yer alan Tece Kampüsü, deniz kenarında ve palmiyeler arasındaki konumu ile cazibe yaratmaktadır. Denizcilik Fakültesi, Denizcilik Meslek Yüksekokulu ve Mersin Meslek Yüksekokulu’nun yanı sıra sosyal tesisler ve üniversite lojmanı, bu kampüste yer almaktadır. 
 
 


Mersin Şehir Merkezi’ndeki Yerleşimler
 

Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi; şehir merkezinde, Mersin halkının da kolayca ulaşabileceği bir konumdadır. Deneyimli ve geniş kadrosuyla 10 yılı aşkın bir süredir sağlık hizmeti veren merkezin toplam kapalı alanı 25 bin metrekare, hasta yatak sayısı ise 405’tir.

 

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu; Mersin’in Karaduvar Mahallesi’nde, 10 bin metrekare alan ve 4 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulmuştur. 
İlçelerdeki Yerleşimler
 

Mersin’e 21 km uzaklıktaki Tarsus ilçesinde,
Teknoloji Fakültesi, Tarsus Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ile Tarsus Meslek Yüksekokulu,
 

Mersin’e 35 km uzaklıkta Erdemli ilçe merkezinde,
Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ve Erdemli Meslek Yüksekokulu
 

Mersin’e 85 km uzaklıktaki Silifke ilçesinde,
Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu ile Silifke Meslek Yüksekokulu,


Mersin’e 148 km uzaklıktaki Gülnar ilçesinde,
Gülnar Meslek Yüksekokulu,
 

Mersin’e 160 km uzaklıktaki Mut ilçesinde,
Mut Meslek Yüksekokulu,
 

Mersin’e 223 km uzaklıktaki Anamur ilçesinde,
Anamur Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.