Slide background
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Meü

Abone Olunan Veritabanları A-To-Z Elektronik Dergi Listesi  


A-TO-Z Elektronik Dergi Listesi, veritabanlarımızda yer alan elektronik dergilerin alfabetik listelerine erişimi sağlamaktadır. Konuya göre ve dergi adına göre tarama yapmak mümkündür. Veritabanlarımızdaki e-dergileri alfabetik olarak görmenizi sağlar.ACS  (American Chemical Society)
Kimya ve ilişkili alanlarda 48 adet dergiye tam metin erişim imkanı sunmaktadır. Dergi listesi için pano alanına bakılabilecegi gibi, veritabanının sayfasında üst menülerden -Journals A-Z- alanından da görülebilir. 1879'dan günümüze arşiv erişimine ulaşılabilmektedir.

    ASTM Standards & Engineering Digital Library

ASTM Dijital Kütüphanesi (Amerikan Test ve Malzemeler Derneği), 1898 yılında kurulmuş, 100’den fazla farklı ülkeden 30,000’den fazla üyeye sahip bir standart geliştirme kuruluştur. Ana çalışma alanı; üretim teknolojileri alanlarında test ve materyallerde AR-GE ve standardizasyonu geliştirme faaliyetleridir. Teknoloji geliştirme çalışmalarında otorite bilgi kaynağıdır.

Standartlar

· 12.500+ aktif standart  · 42,600+ arşivsel standart

 · 24,400 “withdrawn” standart  · 9,700 “redline”

Dergiler

· 123,200+ sayfa - tümü hakemli makale

E-Kitaplar - El kitapları, Monograflar ve Veri Serileri

· 120+ volüm I 28,000 sayfa I 1965’ten günümüze

E-kitaplar - Seçilmiş Teknik Yayınlar

· ASTM Symposia

· 29,000 çalışma - tümü hakemli

· 1,550+ e-kitap I 400,000 sayfa I 1931’den günümüBMJ Journals Online Collection
BMJ Journals veri tabanı, içeriğinde 22 adet tam metin elektronik dergiyi barındırır. Sağlık alanında geniş bir konu yelpazesini kapsamaktadır


 BMJ Clinical Evidence Kanıta dayalı tıbbi bilgiler içermektedir. Yaygın klinik müdahalelerin etkileri konusunda sürekli güncelleştirilen uluslararası bulgu kaynağıdır. Hastalığın bir özeti ile bu hastalığa yönelik koruyucu ve tedavi müdahalelerin yararları ve zararları konusunda bilgiler içerir. 


  CAB Direct


ULAKBİM tarafından üniversitemize erişimi sağlanan cab abstrakt veri tabanı, dergiler, seri yayınlar, konferans tutanakları, kitaplar, tezler, yıllık raporlar, patentler ve standartlar için bibliyografik bilgiler ile bazı kaynaklar için tam metin bilgi sağlamaktadır.

 

Clinical Key


 Elsevier Clinical Key, Elsevier’in tum tıbbi ve cerrahi icerigini – 1100’den fazla kitap, 620’den fazla en saygın dergi ve 9000’den fazla cerrahi ve tıbbi mudahale videosu – bir araya getirerek ve uygulama rehberleri, hastaları egitici brosurler ve MEDLINE’ın tamamı gibi diger degerli icerikle birlestirerek gerceklestirmektedir.Elsevier Clinical Key, bir klinik bilgi arama motorundan ya da size tek turde bilgi sunan bir hasta bası aracından fazlasıdır. Bu, tıp uzmanlarının bilgiyi ve cevapları nasıl aradıklarını anlamak icin tasarlanmış ilk akıllı arama motorudur.

 

 

Dergipark Akademik 


 ULAKBİM, başlattığı “DergiPark Projesi” ile ulusal akademik dergilerin elektronik ortamda yayımlanması için uluslararası standartlarda barındırma ve süreç yönetimi hizmeti sunmaktadır. DergiPark Projesi, akademik dergilerin, “Açık Dergi Sistemleri (Open Journal Systems - OJS)” üzerinden kaliteli bir editöryal sürecin gerçekleştirilmesine imkan veren standart bir yapıyla elektronik ortamda yönetilmesini sağlamaktadır. OJS sistemi üzerinde “Dergi Yöneticisi” hesabı açılacaktır. Her dergi yöneticisi kendi dergisini yönetmek ve yayımlamakla sorumlu olacaktır. 


 

 Dynamed
Ebsco firmasının bir ürünü olan DynaMed veritabanı ULAKBİM tarafından erişimimize açılmıştır. "En güncel hasta başı bakım kaynağı"  olarak nitelendirilen DynaMed, Kanıta Dayalı Tıp veritabanıdır.

  Ebook Central  (Ebrary)

ebook central ile ilgili görsel sonucu


   Ebook Central 170.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir. İşletme&Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar&IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil&Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir. • Basit ara yüzü sayesinde kullanıcıların kolaylıkla keşif yapmalarına imkan tanır. • Kitaplarınızı offline olarak da okumanıza imkan tanımak amacıyla kitapları laptop, desktop, mobil cihazlar (IOS, Android cep telefonları ve tabletler) üzerine indirmenize imkan tanır.


Kullanıcı Kılavuzu: http://proquest.libguides.com/TurkishHome/pqebcEbscoHOST
 Fen bilimleri, Sosyal Bilimler ve Tıp bilimleri alaninda cesitli tam metin dergiler sunan bir veri tabanıdır. Altında çeşitli veri tabanlarını barındırmaktadır. Bu veri tabanları içerisinde 12.224 adet elektronik içeriğe tam metin erişme imkanı sağlamaktadır.


Ebsco e-Book Academic Collectionİçinde MIT Press'ten Taylor & Francis'e, Oxford University Press'den Elsevier'e kadar çeşitli yayınevlerinden 132.110 adet elektronik kitap bulunmaktadır.


Education Index Retrospective  ULAKBİM tarafından üniversitemize sağlanan Education Index Retrospective, çok-kültürlü/etnik eğitim, dil sanatları, din eğitimi, eğitimde bilgisayarlar, fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim v.b. konularındabirçoğu hakemli olmak üzere 700’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek 835.000’den fazla kayıt sunar. Arşiv niteliğindeki literatürde aranılan bilgi, güncellenmiş konu başlıkları sayesinde günümüzün anahtar kelimeleri ile rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca, eski tarihlere ışık tutması açısından orijinal konu başlıkları da korunmuştur.Emerald
İşletme, yönetim, ekonomi, pazarlama, muhasebe ve finans, uluslararası ticaret, bilgi yönetimi, kalite, kamu yönetimi, turizm ve otelcilik konularında 306 e-dergiye tam metin erisim sunar, bazı dergilerin tam metin başlangıç yılı 1994’e kadar gitmektedir.Hiperkitap (Türkçe E-Kitap veritabanıdır)Veritabanının içerisinde 28 konu başlağı altında 11.800'den fazla e-kitap bulunmaktadır. İçerdiği Konular: Astronomi, bilgisayar, çevre bilimleri, edebiyat,eğitim,ekonomi, enerji,finans fizik,güzel sanatlar, hukuk,iletişim, istatistik, işletme, kimya, kültürel çalışmalar, kütüphanecilik,matematik, medya, mühendislik, müzik,politika, psikoloji, seyahat,sosyoloji, spor, tarım, tarih,tıp, turizm, uluslararası ilişkiler,uzay ve yönetim bilimleri gibi konularda 220 yayınevinin kitaplarını içermektedir.


IAEA  (Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı)   IAEA (Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı) bünyesinde bulunan INIS (Uluslararası Nükleer Enformasyon Sistemi) veritabanı; nükleer bilim ve teknolojinin barışçıl amaçlarla kullanılmasına yönelik hizmet veren, nükleer alanda dünyanın en geniş literatürüne sahiptir. Bu sistem günümüzde 146 üye ülke tarafından yürütülmektedir. Ticari kanallardan bulunması zor olan "non-conventional" bilimsel rapor, tez, broşür, patent vs. ve 700.000'in üzerinde tammetin koleksiyonuna ulaşılabilmektedir. PDF'leri görebilmek için sorgulama yapılırken, gelen sonuçlar listesinde satırların yanlarında bulunan + artıların üzerine tıklandığında, makalenin kimlik bilgisi gelmektedir. Kimlik bilgisi alanında "Source" yazan kısımda yer alan -Available http::/www.... yazan satıra tıklandığında, PDF'leri getirmektedir.

 


IEEEExplore