Kariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin Tanıtım Etkinliğine Katıldı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüKariyer Merkezi Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından meslek liseleri düzeyinde kurulan Kariyer Geliştirme ve Uygulama Merkezi’nin (KARGEM) tanıtım etkinliğine katıldı.

Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’ndeki etkinliğe; Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan ve çok sayıda meslek lisesi öğrencisi katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Mersin Valisi Ali İhsan Su, KARGEM’in önemine değinerek teknoloji ile dünyanın hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşadığını ifade etti. Ali İhsan Su, “Teknoloji gelişiyor. Çağımızda her gün yeni meslekler ortaya çıkıyor, bir taraftan da bazı meslekler bitiyor” ifadelerini kullandı ve KARGEM’in bu nedenle önemli olduğunu ve gençlere gelecekleri konusunda yardımcı olacağını kaydetti.

Merkez Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege ise, İl Protokolü ile Meslek Lisesi öğrencilerinin açtığı stantları gezerek incelemelerde bulundu.

Kariyer Merkezimiz, daha önce ilimizde yer alan bazı ilköğretim okullarında mesleklerin tanıtılması etkinlikleri ve Yenişehir Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yine mesleklerin tanıtılması ile ilgili Meslek Fuarı’nı Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirmiş ve binlerce öğrenci bu etkinliklere katılmıştı.

KARGEM’in kuruluşunu da destekleyen Kariyer Merkezimiz, önümüzdeki dönemde Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü ve KARGEM ile yeni projeler geliştirmeyi hedefliyor.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-11-15 15:30:20
  • 552

Actual News