İ Ş K U R Akademik Çalışma Programı Başvuruları Başladı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Kariyer Merkezi tarafından İŞKUR Akademik Çalışma Programı bilgilendirme etkinliği düzenlendi. Moderatörüğünü Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege’nin yaptığı etkinliğin konuğu İŞKUR Mersin İş Kulübü Lideri Nilgün Deli oldu.

Prof. Dr. İlhan Ege, etkinliğin açılışında İŞKUR ile yıllardır iyi bir iş birliği içinde olduklarını ve ortak birçok çalışma yaptıklarını belirterek, “Ülkemizin ekonomik ve toplumsal refahının artması için akademik çalışmaların hem niteliğinin hem de niceliğinin artarak devam etmesi önemlidir. Bu kapsamda İŞKUR’un Akademik Çalışma Programı, lisans ve lisansüstü öğrencilerin beşeri sermaye, işsizlik ve işgücü piyasaları, çalışma koşulları, emeklilik ve sosyal güvenlik politikaları, sosyal politika, kariyer danışmanlığı, mesleki rehberlik gibi çalışma hayatı ve istihdam alanında hazırlayacağı akademik çalışmaları desteklemektedir. İŞKUR’un programını önemsiyoruz. Bu etkinlikte programın detayları ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenledik. Akademik hayatı kendilerine kariyer hedefi olarak belirleyen birçok öğrencimiz var.  Umarım bu öğrencilerimizin akademik çalışmalarına bu etkinlik faydalı olur.” dedi.

İŞKUR Mersin İş Kulübü Lideri Nilgün Deli de öncelikle İŞKUR’un çalışma alanlarını, faaliyetlerini ve desteklerini açıkladıktan sonra lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri tarafından çalışma hayatı ve istihdam alanında hazırlanacak olan akademik çalışmaları teşvik etmek amacıyla İŞKUR tarafından hayata geçirilen Akademik Çalışma Programı hakkında başvuru şartları ve konuları, başvuru süresi ve yöntemi gibi detaylı bilgiler verdi. Nilgün Deli, Akademik Çalışma Programı başvurularının 15 Mart - 14 Nisan 2021 tarihleri arasında akademi.iskur.gov.tr adresinden yapılabileceğini belirterek sunumunu tamamladı.

Etkinliğin sonunda Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege bu toplantıya vermiş olduğu desteklerden dolayı İŞKUR’a ve İŞKUR Mersin İş Kulübü Lideri Nilgün Deli’ye teşekkürlerini ileterek Merkez olarak iç ve dış paydaşlarımızla benzeri etkinliklere devam edeceklerini belirtti.

Basın ve Hakla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-04-08 08:49:51
  • 654

Actual News