Sosyal Hizmet Uzmanı Mehmet Can Özkaya Tecrübelerini Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü Öğrencilerimizle Paylaştı

slide background

MeüÜniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü, 1 Nisan Perşembe günü düzenlediği etkinlikle İngiltere’de Sosyal Hizmet Uzmanı olarak çalışan Mehmet Can Özkaya’yı konuk etti. Aynı zamanda Mersinli olan ve Sosyal Hizmet alanında yayınları ve yurtdışı serüveniyle tanınan Özkaya’nın katıldığı etkinlik, büyük ilgi gördü. Çevrimiçi olarak düzenlenen söyleşide “İngiltere’de Sosyal Hizmet Uzmanı Olmak” konusu çerçevesinde sosyal hizmet mesleğinin Türkiye ve İngiltere’deki farklılıkları konuşuldu.

Mehmet Can Özkaya, etkinliğin başlangıcında Hacettepe Üniversitesi ile başlayan ve 8 sene Mersin’de denetimli serbestlik kapsamında yaptığı çalışmaların da olduğu kariyer serüvenini anlattı. Özkan; sosyal hizmet mesleğinin bütün dünyada yapılabilirliğini ve yurt dışında çalışmak isteyenlerin en başta akreditasyonu olan bir diplomaya sahip olması gerektiğini belirtti. Bu akreditasyona sahip olan mezunların ise bir kariyer hedefleri ve planları olması halinde bütün dünyanın kapılarının sosyal hizmet mezunlarına açık olduğunu ifade etti.

Etkinliğin moderatörlüğünü üstlenen Üniversitemiz Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümü Öğretim Görevlisi Mehmet Enes Salkın ise insana verilen kıymet ile sosyal hizmet mesleğinin gelişmesinin paralel olduğunu ve sosyal hizmet mesleği insan onuru üzerine kurulduğundan evrensel bir meslek olduğunu ifade etti. Bu evrensellik için verilen eğitimin dünyayı takip etmesi, müfredatların güncel tutulması ve üniversitelerin Bologna üzerinden akreditasyonlara önem vermesi gerektiğini belirtti.

Mehmet Can Özkaya ve Öğretim Görevlisi Mehmet Enes Salkın’ın sohbetleri ve öğrenci soruları ile interaktif olarak ilerleyen etkinlik karşılıklı teşekkürler ile son buldu.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-04-02 14:36:48
  • 480

Actual News