Güz Dönemi Vize Sınav ProgramıSevgili öğrenciler, 2020-2021 eğitim yılı Güz dönemi vize tarihleri aşağıda açıklanmıştır. Bu tarihler aynı zamanda ue.mersin.edu.tr adresinde ilgili derslerinizin içerisinde de duyurulmaktadır.

Sınavların yürütülmesine ilişkin önemli bilgiler:

1. 30 Kasım Pazartesi - 6 Aralık Cumartesi tarihleri Vize haftası olup, ders işlenmeyecektir. (Türk Dili dersi sınavı önceki hafta olduğu için Türk Dili 1 dersi hariç)

2. Tüm sınavların veya sınav yerine geçecek ödevlerin yürütülmesi, ue.mersin.edu.tr sayfamızdan gerçekleştirilecektir.

3. Bazı derslerin karşısında uygulama seçeneği olarak Sınav veya Online yazmaktadır. Online sınavlar için uzaktan eğitim platformunda aksaklık olması durumunda aynı dersin sınavı ödev olarak da uygulanabilecektir. Bu yüzden mutlaka sistemden dersin hocaları tarafından yapılan duyuruları ve bilgilendirmeleri takip ediniz.

4. Sınav programında sınavın başlama ve bitiş saatleri planlanmıştır. Eper ödev verilmiş ise ödevin sisteme yüklenme saati ilk saat, ödevin çözümlenerek öğrenciler tarafından tekrar sisteme yüklenmesi ise ikinci saati ifade etmektedir. 

5. Sınav veya ödevlerde zaman kısıtı olduğundan ve özellikle ödevlerin çözümleri için word, excel gibi programlar kullanıldığından sınav haftasında bilgisayar başında olmaya çalışmanız gerekmektedir.

6. İkinci öğretim şeklinde belirtilen ders dışındaki tüm sınav saatleri birinci ve ikinci öğretimler için aynı saattedir.

7. Sınav veya ödevlerle ilgili değerlendirmelerde YÖK Öğrenci Disiplin Yönetmeliği uygulanacak olup, kopya  ile ilgili işlemlerde gerekli soruşturmalar yürütülecektir. 


Tüm öğrencilerimize sınavlarında başarılar dileriz. Sağlıklı günlere.


Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümü sınav takvimi için tıklayınız.

Dış Ticaret bölümü sınav takvimi için tıklayınız.

İşletme Yönetimi programı sınav takvimi için tıklayınız.

Lojistik programı sınav takvimi için tıklayınız.

Muhasebe ve Vergi bölümü sınav takvimi için tıklayınız.

Pazarlama ve Reklamcılık bölümü sınav takvimi için tıklayınız.

Sosyal Hizmetler programı sınav takvimi için tıklayınız.

Turizm ve Otel bölümü sınav takvimi için tıklayınız.

Turizm ve Seyahat bölümü sınav takvimi için tıklayınız.  • 2020-11-16 18:06:47
  • 2340

Actual News