Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mdto Yetkilileri ile Denizcilik Fakültesi İnşaatını İnceledi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüKentimizin ve ülkemizin denizcilik alanında daha da etkin bir konuma gelmesi hedefiyle kurulan ve denizcilik alanında ihtiyaç duyulan kalifiye personelin yetiştiği Denizcilik Fakültemiz yeni binasına kavuşuyor. Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) tarafından yapımı üstlenilerek Üniversitemize hibe edilecek olan fakülte inşaatının yaklaşık 1.5 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, MDTO yetkilileri ile birlikte yapımına başlanan fakülte inşaatını gezerek incelemelerde bulundu. Ziyarette MDTO Meclis Başkanı Levent Dipçin ve Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu, MDTO meclis üyeleri ile Üniversitemiz Genel Sekreteri İsa Değirmenci de yer aldı. 

Üniversite olarak denizcilik alanına büyük önem verdiklerini kaydeden Rektörümüz  Prof. Dr. Çamsarı, üniversite-kent işbirliğinin somut bir örneği olan Denizcilik Fakültesi inşaatının MDTO tarafından hibe edilecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektörümüz Prof. Dr. Çamsarı, toplam 15 bin metrekarelik bir alanda, nitelikli denizcilerin yetişmesi için her türlü imkanın yer  alacağı Denizcilik Fakültesi'nin yapımının üstlenilmesi nedeniyle MDTO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu ve MDTO yönetimine şükranlarını sunduğunu ifade etti. 

MDTO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu da kente ve üniversiteye böyle bir eser kazandırmanın kendileri açısından bir sorumluluk olduğunu, daha önce olduğu gibi bundan sonra da denizcilik eğitimini desteklemeye devam edeceklerini kaydetti. Üniversitenin tahsis ettiği alanda yapım aşamasına başlanan proje sürecinde işbirliği ve katkıları nedeniyle Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı'ya teşekkürlerini ileten Lokmanoğlu, Denizcilik Fakültemizin nice başarılı deniz insanlarını sektöre kazandırması dileklerini paylaştı. 

Heyet daha sonra firma yetkililerinden binanın özellikleri ve yapım süreci ile ilgili bilgi aldı.  


  • 2020-10-26 10:39:58
  • 1724