Üniversitemiz Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı‘na “ Avrupa Akreditasyonu ”

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemizin kalite yönetimi anlayışı kapsamında sürdürdüğü akreditasyon çalışmaları olumlu sonuçlar vermeye devam ediyor.

Son olarak Üniversitemiz Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı "Avrupa Akreditasyonu" almaya hak kazandı.

Yapılan başvurunun ardından 11 Eylül 2019 tarihinde Prof. Thomas Sieber, Prof. Goetz Geldner ve Prof. Dr. Zuhal Aykaç tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Değerlendirme süreci olumlu sonuçlanarak uluslararası bir alanda Tıp Fakültemiz Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nın kalitesi tescillenmiş oldu.

Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurcan Doruk, Üniversitemizde Avrupa düzeyinde akredite olan ilk klinik ve Türkiye de ise bu hakkı kazanan 7. klinik olduklarını ifade etti.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı 2017 yılında Ulusal Akreditasyon ve 2018 yılında Ulusal Algoloji Yan Dal Akreditasyon sertifikasını da almıştı.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk ve Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurcan Doruk, inceleme heyeti ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, akreditasyon sürecinde verdikleri desteğin olumlu sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Avrupa düzeyinde ilk olarak gerçekleşen akreditasyonun önemine de vurgu yapan Prof. Dr. Çamsarı emeği geçenlere teşekkür etti. 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-09-11 17:02:17
  • 894

Actual News