İletişim Fakültesi Öğrencilerimize TRT’den İki Ödül Birden

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü


Üniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri, TRT 5. Geleceğin İletişimcileri Yarışması’ndan ödülle döndü. Öğrencilerimiz, Yapım-Yönetim dersi kapsamında hazırladıkları çalışmalarla Televizyon Haber Programı dalında birincilik ödülünü, Belgesel Film dalındaysa ikincilik ödülünü Üniversitemize kazandırdı.

TRT'nin gençleri desteklemek amacıyla düzenlediği Geleceğin İletişimcileri Yarışması'na bu yıl, 52 üniversiteden 1021 öğrenci, toplam 738 eserle başvurdu. Yarışmaya, Türkiye'nin yanı sıra Orta Asya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden öğrenciler katıldı. Yarışma Radyo, Televizyon, Haber ve İnternet Yayıncılığı ana kategorileri ve alt kategorilerde düzenlendi.

TRT İstanbul Tepebaşı Stüdyolarında düzenlenen törenle, yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Tören; TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. Haber Yayıncılığı ana kategorisinde Televizyon Haber Programı birincilik ödülü “Yaşama Yol Ver” adlı eseri ile Üniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencisi Eda Cabul’a verildi. Alihan Büyükkaya ve Umutcan Şahin ile birlikte gerçekleştirdiği projeyle kazandığı birincilik ödülü, Eda Cabul'a Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu tarafından takdim edildi.

Dördüncü sınıf öğrencilerimizden Umutcan Şahin'in, Emrah Kaplan ile birlikte hazırladığı "Sıfır Elde Var Sıfır” adlı eser ise Televizyon Yayıncılığı ana kategorisinde Belgesel Film dalında ikinciliğe layık görüldü. Öğrencimiz ödülünü TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren’in elinden aldı. Törende öğrencilerimize İletişim Fakültesi öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Seyit Tahir Özüölmez eşlik etti. 


  • 2019-07-04 21:22:15
  • 1517